Zeszyty szkolne

Najważniejszą częścią wyprawki ucznia są zeszyty szkolne. W czwartej klasie pojawiają się nowe przedmioty i nie zawsze wiadomo jaki rodzaj zeszytów kupić do lekcji takich jak muzyka, informatyka czy technika. Ile stron powinny mieć zeszyty dla ucznia czwartej klasy, który ma niezwykle ciężki plecak?

Jak dokonać wyboru idealnego zeszytu?

Uczeń 4 klasy będzie potrzebował więcej zeszytów niż w poprzednich klasach, do tego dochodzi też bardzo ważny element okładki, która dla dziecka ma ogromne znaczenie. Musi być zgodna z zainteresowaniami ucznia, ponieważ brak sympatii do zeszytu może spowodować niechlujne pisanie. Zeszyty szkolne są dla dzieci bardzo ważne, zapisują w nich ciekawe informacje, które muszą zapamiętać. Okładka może być miękka lub twarda w zależności od preferencji.

Jakie powinny być zeszyty?

W czwartej klasie zeszyty powinny mieć od 32 do 60 stron. Do języka polskiego i historii zeszyty powinny być w szeroką linię, w nich dzieci dużą piszą, więc może być 60 stron. Do matematyki w klasyczną kratkę, tu może być także 60 stron. Technika, przyroda i język obcy to zeszyty w kratkę, jednak 32 strony w zupełności wystarczą. Zeszyty szkolne do muzyki różnią się odrobinę od pozostałych, ponieważ zamiast klasycznej kratki jest pięciolinia do pisania nut. Przyda się także brudnopis, w którym można pisać szkice wypracowań.

Nowoczesny dzienniczek

Uczniom może przydać się także 16 kartkowy zeszyt szkolny, który przyda się podczas zajęć z wychowawcą. Można w nim zapisać różne ogłoszenia lub prośby do rodziców. Często nauczyciele proszą właśnie o taką formę dzienniczka, w której nie znajdują się tylko oceny, a najważniejsze informacje, które nauczyciel chce przekazać rodzicom. Można tu także pisać usprawiedliwienia za nieobecności ucznia.

Najpopularniejsze zeszyty szkolne

Formatem najczęściej wykorzystywanym w szkole jest klasyczny A5, który jest bardzo wygodny i funkcjonalny, szczególnie do języków oraz historii, niektórzy nauczyciele proszą o zeszyt szkolny w formacie A4, który ma większe kartki niż A5.  Duzy format świetnie nadaje się do techniki, podczas której trzeba wykonywać dokładne rysunki. Łatwiej je zrobić na większym formacie.

Zeszyty tematyczne jako nowy trend

Bardzo popularne stają się zeszyty tematyczne, czyli przystosowane do konkretnego przedmiotu szkolnego. Na okładce znajduje się nazwa przedmiotu, a w środku zeszytu sa różne podpowiedzi z zakresu materiału geografii, fizyki czy też chemii. Mogą tak być różne wzory, które ułatwiają zapamiętywanie materiału.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here