Frezarka

Czym jest frezarka i na co zwrócić uwagę, wybierając frezarkę do domu? Jakie frezy masz do wyboru i jakimi cechami mogą się wyróżniać?

Frezarka do domu – jak dobrać frezy?

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji, w pierwszej kolejności należy przedstawić, czym zasadniczo jest frezarka. To bardzo popularne i dość proste w obsłudze urządzenie, które sprawdza się np. w profesjonalnych salonach kosmetycznych przy opracowaniu skórek i paznokci. Co jednak ciekawe, zakup frezarki wcale nie musi być dużym wydatkiem, a jeśli znajdziesz w sobie choć odrobinę samozaparcia, dość szybko możesz nauczyć się samodzielnego wykonywania manicure hybrydowego. W ten sposób nie tylko możesz sporo zaoszczędzić na wizytach u kosmetyczki, ale również tworzyć takie stylizacje, na jakie masz tylko ochotę. Aby jednak korzystać z frezarki, potrzebne są specjalnie końcówki, które poniekąd można porównać do malutkich, wymiennych pilniczków. Końcówki te określa się jako frezy.

Czym są frezy i w jaki sposób wybrać najlepsze?

W pewnym sensie można uznać, że działanie frezów jest bardzo zbliżone do tradycyjnych pilniczków do paznokci. Różnica jednak polega na tym, że frezarka z frezami pracuje znacznie szybciej i dokładniej, a zatem jest ogromnym uproszczeniem przy okazji wykonywanego manicure. Poszczególne frezy rzecz jasna różnią się między sobą wieloma szczegółami. Dotyczy to choćby poziomu gradacji, którą opisuje się za pomocą poszczególnych kolorów. Im kolor jest jaśniejszy, tym dany frez ma mniejszą gradację. Jeżeli na frezie znajduje się oznaczenie składające się z dwóch kolorów, wskazuje to na jego gradację pośrednią. Przy zakupie frezów koniecznie zapoznaj się także z ich ziarnistością.

To oczywiście nie wszystkie cechy i parametry, które powinny wpływać na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu frezów. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziesz frezy o różnym przeznaczeniu, np. frezy do paznokci sztucznych, frezy do zrogowaceń, frezy do paznokci naturalnych, frezy do polerek i wiele, wiele innych. Ponadto zastosowanie wybranych frezów w dużej mierze zależy od twoich własnych upodobań i preferencji. Zasadniczo przeznaczenie frezów determinuje materiał ich wykonania, a do tego wpływa to na ich trwałość. Do twojego wyboru są m.in. frezy diamentowe, kamienne, filcowe czy ceramiczne. Przed skorzystaniem z zakupionych frezów koniecznie zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji frezów oraz sposobów ich czyszczenia.

Nie powinnaś się obawiać pracy z frezarką. Choć może wydawać się to bardzo skomplikowane, w rzeczywistości dość szybko powinnaś opanować przynajmniej podstawy. Jeśli pojawią się jakiekolwiek trudności, zawsze możesz poprosić o pomoc bardziej doświadczoną koleżankę lub obejrzeć filmiki w sieci. Lakiery hybrydowe to znakomity sposób na trwałe i efektowne stylizacje na każdą okazję i naprawdę niewiele potrzeba, abyś manicure hybrydowy mogła wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here