Jak zrobić hummus

Chciałbyś coś samodzielnie zrobić w kuchni i wykonać hummus? Oczywiście możesz po prostu pójść do sklepu i zakupić gotowy produkt. Niemniej jednak wykonanie samodzielnie humusu może ci przynieść wiele radości, a także spowoduje, że zyskasz ciekawą pastę do smarowania kanapek. Jak zrobić hummus?

Jak zrobić hummus?

Jak zrobić hummusDobrym przykładem może być choćby hummus z cieciorki. Jest to bardzo pożywna potrawa. Warzywa strączkowe właściwie powinniśmy spożywać możliwie jak najczęściej. Posiadają one bowiem wiele cennych składników i minerałów. Przede wszystkim cieciorkę powinniśmy w pierwszej kolejność umyć, a następnie ugotować. W dalszej kolejności powinniśmy ją odpowiednio zmiksować mikserem. W takcie miksowania warto dodawać różnego rodzaju przyprawy, aby znacząco poprawić jej smak. Można dodać choćby cebulę, czosnek, a także ewentualnie majonez. Możemy do tego dorzucić również paprykę w proszku. Może być to choćby papryka wędzona, lub też papryka chili. Oczywiście warto zachować odpowiedni umiar i nie przesadzić z tego rodzaju przyprawą. Hummus naturalnie możemy spożywać jako dodatek do kanapek, a nawet jako baza do stworzenia bardzo pysznej i pożywnej kanapki. Niemniej jednak humus może być również dodatkiem do różnego rodzaju przekąsek. Dobrze by było robić na jego bazie przekąski warzywne z marchewki, czy też też innych ciekawych warzyw.

Inne możliwości

Oczywiście hummus z ciecierzycy to jedyna możliwość, jaką w tym wypadku mamy. Hummus możemy bowiem przygotować również na bazie innych składników. Ciekawym pomysłem może być choćby hummus z fasoli, grochu, czy też z zielonego groszku. Również w przypadku zastosowania odpowiednich przypraw wiele zależy od naszych upodobań. Możemy tutaj zrobić hummus ostry, słony, czy też możemy dodać przyprawy, które sprawią, ze będzie on lekko słodki. Poza tym warto pamiętać, że hummus jest bardzo praktyczny jeśli chodzi o szybkie przygotowanie kanapek, czy też różnego rodzaju przekąsek. Dlatego zdecydowanie warto rozważyć wykonanie hummusu samodzielnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here