Jak złożyć poszetkę

Prawidłowo złożona poszetka dodaje klasy i szyku każdej męskiej stylizacji. Panowie, którzy na co dzień muszą ubierać się elegancko ze względu na swoją pracę, powinni opanować prawidłową technikę jej składania. Oczywiście poszetkę można złożyć na wiele sposobów. W zależności od zastosowanej techniki przyjmie ona formę bardziej formalną lub codzienną. Rodzaj ułożenia należałoby więc dostosować do konkretnej okazji. To jak złożyć poszetkę, by za każdym razem wyglądała ona świetnie?

Jak złożyć poszetkę?

Jak złożyć poszetkęZanim mężczyzna spróbuje złożyć swoją chusteczkę w sposób nieco bardziej niekonwencjonalny, powinien nauczyć się tworzyć z niej podstawowy wzór. Jak go wykonać? Poszetkę najlepiej ułożyć na płaskim i stabilnym podłożu. Należy zgiąć ją w pół wzdłuż jej dłuższego boku, tak by jedna warstwa materiału idealnie pokrywała drugą. Łapiąc za narożnik poszetki, należy przeciągnąć go do środka i podobnie postąpić z drugim rogiem chustki. Górną część materiału wystarczy już tylko przeciągnąć do dołu na odpowiednią długość i odwrócić całą chustkę na drugą stronę. Włożona w takiej formie do kieszeni marynarki czy koszuli na pewno zaprezentuje się elegancko i klasycznie. Ta technika jest bardzo prosta do opanowania i każdy mężczyzna powinien sobie z nią spokojnie poradzić.

Oryginalne sposoby na złożenie poszetki

A jak złożyć poszetkę, by wyglądała ona bardziej oryginalnie i nietypowo? Wystarczy utworzyć z niej podwójny trójkąt. Rozłożoną chustkę należy złożyć poprzez przeciągnięcie jej rogu do przeciwnego narożnika. Boki materiału trzeba teraz zagiąć i w takiej formie umieścić chustkę w kieszonce marynarki. Bardzo ciekawy efekt daje też zwinięcie materiału do środka i stworzenie z niego pewnego rodzaju gniazdka. Aby złożyć poszetkę w taki sposób, należy jednak mieć już w składaniu większą wprawę, by ostatecznie nie zaprezentowała się ona jak przypadkowo złożona tkanina. Oczywiście w Internecie znaleźć można praktyczne filmiki instruktażowe, które pokazują krok po kroku, jak złożyć poszetkę. Początkujący mężczyźni na pewno powinni się na nich oprzeć.

Mimo iż dodatków urozmaicających męskie stylizacje jest coraz więcej, to te klasyczne od lat sprawdzają się najlepiej i to od nich warto zacząć kreowanie swoich codziennych lub bardziej uroczystych strojów. Młodzi mężczyźni często zapominają niestety o tym, że istnieje coś takiego jak poszetka. A włożona w kieszeń klasycznej marynarki potrafi nadać stylizacji niesamowitego szyku i wyjątkowej klasy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here