Jak zaprojektować swoją wymarzoną kuchnię

Każdy ma swój pomysł na idealną kuchnię. Jedni marzą o wykwintnej klasyce, inni – o naturalnej estetyce, a jeszcze inni – o komforcie w stylu francuskiej Prowansji. Projektant wnętrz opowiedziała o tym, jak stworzyć projekt kuchni swoich marzeń.

Wybór swojego stylu

Zastanów się, jak chciałbyś, aby wyglądała twoja kuchnia: jaką powinna mieć kolorystykę, z jakich materiałów ma być wykonana, jakie elementy dekoracyjne powinny tam się znaleźć oraz jakie sprzęty i akcesoria będą ci potrzebne.

Jeśli przytłacza Cię ilość pytań i decyzji do podjęcia i wolisz powierzyć zaprojektowanie swojego mieszkania i kuchni marzeń  profesjonaliście, odwiedź stronę projektanta wnętrz https://projektowaniewnetrz24.eu/

Określ rozmiar i wyposażenie

Zmierz parametry swojej kuchni: długość, szerokość pomieszczenia i wysokość od podłogi do sufitu. Zaznacz położenie okien i drzwi, zaznacz w jakim kierunku się otwierają – to ważne, aby żadne meble nie kolidowały z oknem czy drzwiami. Wskaż na planie lokalizację rur – odpływ i zaopatrzenie w wodę. Należy również zwrócić uwagę na gniazda, oświetlenie i wentylację.

Zastanów się, gdzie będzie zlew i czy potrzebujesz młynka do odpadów. Zastosowanie młynka do odpadów jest wygodne, zmniejsza ilość odpadów domowych i pomaga chronić środowisko. Zastanów się, jakie urządzenia domowe są ci potrzebne i gdzie chcesz je zainstalować. Nowoczesne rozwiązania z wbudowanym sprzętem AGD mają kilka istotnych zalet. Po pierwsze, ergonomiczna instalacja piekarnika elektrycznego na wysokości klatki piersiowej jest bardzo wygodna i pozwala uniknąć problemów z plecami. Po drugie, jest to znacznie bezpieczniejsze dla rodzin z małymi dziećmi, które są w stanie dotrzeć do każdego zakątka domu. I po trzecie, gdy płyta do zabudowy znajduje się z dala od piekarnika, w kuchni jest znacznie więcej miejsca. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja rodzina ma dwóch kucharzy, którzy gotują w tym samym czasie!

Gdy przestrzeń jest ograniczona, możesz wybrać kuchenkę z dwoma palnikami i zamiast dużego piekarnika preferować bardziej kompaktową wersję z funkcją kuchenki mikrofalowej.

W małej kuchni z oknem istnieje możliwość powiększenia powierzchni roboczej dzięki wykorzystaniu parapetu jako blatu roboczego.

Jeśli masz wystarczającą przestrzeń możesz pomyśleć o  kuchni z wyspą. Należy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie tylko dla posiadaczy bardzo dużych mieszkań. Wyspa w kuchni sprawdzi się także w mieszkaniu w bloku. Tak naprawdę przy zachowaniu odpowiednich odległości może pomóc pogodzić posiadania zarówno blatu roboczego jak i miejsca do spożywania posiłków dla domowników. Kuchnia z wyspą bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku gdy łączymy kuchnię z salonem. Zda jednak także egzamin kiedy kuchnia jest wydzielonym pomieszczeniem, choć wtedy musi być ono odpowiednio duże aby miało to sens.

Projektujemy własną, niepowtarzalną kuchnię

Jeśli znasz dokładne wymiary i już zdecydowałeś się na niezbędny zestaw wyposażenia, skorzystaj z bezpłatnych programów do projektowania, aby stworzyć własny idealny projekt kuchni. W tym celu możesz skorzystać np. z planera mebli kuchennych IKEA, od razu poznasz również szacunkowy koszt wraz ze sprzętem AGD. Za pomocą konfiguratora 3D w łatwy sposób można wybrać model frontów kuchennych, uchwyty, blat, zdefiniować kształt pomieszczenia, ustawić rozmieszczenie szafek i sprzętów oraz spersonalizować swój projekt.

Dekoracje

Akcesoria w tym samym stylu pomogą uczynić kuchnię naprawdę przytulną. Każdy drobiazg powinien pasować do przestrzeni i być maksymalnie wygodny. Pojemniki do przechowywania produktów sypkich, dozownik detergentu, deski do krojenia, uchwyty na noże, suszarka do naczyń, ręczniki, zasłony i obrusy, a także przybory kuchenne pomogą stworzyć piękną i funkcjonalną kuchnię. Niezależnie od tego, czy jest to małe mieszkanie, dom czy modny loft, zawsze możesz znaleźć idealne rozwiązanie, które Ci odpowiada.

Może Cię również zainteresować artykuł https://www.lazienkaplus.pl/pl/blog/lazienka-szyta-na-miare-czyli-personalizowanie-przestrzeni-228/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here