Jak wybrać dywany do biura?

0
1142

Wykładziny podłogowe jeszcze do niedawna znajdowały zastosowanie wyłącznie w domach i mieszkaniach. Jednym z powodów jest funkcja, jaką pełnią, czyli dodawanie wnętrzu przytulności. To niekoniecznie cecha pożądana w miejscu pracy, dlatego wybierano tam częściej panele, linoleum i stosowano ten sam styl dekoracyjny. W biurach nie brakowało również tradycyjnych świetlówek czy stor w oknach. Wszystkie te elementy wpisywały się w zasadę: schludnie, prosto i uniwersalnie. Współczesne trendy aranżacyjne bardzo się zmieniają, w związku z tym odmiennie prezentują się także dla pomieszczeń biurowych. W przedsiębiorstwach różnej wielkości (małych i dużych), a przede wszystkim w start-up’ach zwraca się uwagę na oryginalność. Z pewnością przekłada się to na postrzeganie firmy w kategoriach otwartości i nowoczesności. Designerski styl odzwierciedla się na wielu polach. Jakich?

Funkcje aranżacji biurowych wnętrz

Pierwszym elementem designerskiego wnętrza biurowego są odpowiednie dywany. Minęły już wspomniane czasy wykładzin PCV na rzecz estetycznych dywanów, które mogą być nośnikiem koloru i klimatu oraz uzupełniać wystrój wnętrza. Dywany do biura pełnią wiele funkcji. Przede wszystkim ożywiają pomieszczenie, wprowadzają element oryginalności i przytulności, co ma bezpośrednie przełożenie na efektywność i komfort pracy, a przede wszystkim samopoczucie pracowników. Dywany do biura dopasowane odpowiednio do pomieszczania sprawiają, że pracownicy czują się lepiej, a przez to pracują wydajniej. Ma to również znaczenie dla kształtowania atmosfery w pracy, zwłaszcza jeśli kierownictwu zależy na nieformalnym klimacie. Ponadto dodatki takie jak oryginalne dywany do biura tworzą pozytywny wizerunek firmy wśród kontrahentów i klientów. Co więcej, można dzięki nim wydzielać poszczególne strefy, podobnie zresztą jak w domu. Jedna część może być przeznaczona do spotkań, inna- oddzielona stosownym dywanem- do relaksu.

Nowoczesna podłoga

Wykładziny podłogowe są doskonale znane w przestrzeni biurowej, ale dywany do biura pojawiły się stosunkowo niedawno. Szybko się jednak okazało, że doskonale się tam sprawdzają. Również te kolorowe i wzorzyste. Dywany powinny jednak ściśle odpowiadać charakterowi wnętrza oraz danej firmy. Nowoczesne przedsiębiorstwa mogą postawić na orientalne, geometryczne wzory. Instytucje formalne lepiej będą się prezentować z monochromatycznymi, wysokiej jakości dywanami o gęstym runie. Podsumowując, dywany powinny być spójne z wnętrzem, ale także działalnością firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here