Jak szybko zapuścić włosy?

Każda z kobiet wie, jak ważną rolę w codziennym wyglądzie odgrywa nienaganna fryzura. Wiele pań boryka się jednak z problemem zbyt wolno rosnących włosów. Jest to szczególnie uciążliwe w momencie gdy skróciłyśmy nasze włosy zbyt mocno i nie jesteśmy zadowolone z efektu. Jak szybko zapuścić włosy, aby znów wyglądać jak dawniej? Tempo wzrostu włosów jest uwarunkowane indywidualnie, najczęściej obserwuje się ich wzrost o 1-2 centymetry miesięcznie. Nie zostajemy jednak w tym aspekcie bez wsparcia, gdyż istnieje kilka ciekawych sposobów na to, aby zmusić nasze cebulki włosowe do intensywniejszej pracy, a co za tym idzie aby włosy rosły szybciej.

Jak szybko zapuścić włosy?

Zanim jednak zabierzemy się do zapuszczania włosów, udajmy się do fryzjera w celu pozbycia się rozdwojonych końcówek, tak aby nasze włosy miały szanse rosnąć długie oraz zdrowe. Aby włosy zaczęły szybciej rosnąć, warto zadbać o stymulację skóry głowy poprzez masaż. Są do tego specjalne urządzenia masujące, jednak nie musimy ich kupować gdyż równie skuteczny masaż głowy wykonamy za pomocą zwyczajnej szczotki. Wykonujmy przez kilka minut koliste ruchy szczotką delikatnie masując skórę głowy, w ten sposób poprawimy ukrwienie skóry głowy i dotlenimy cebulki włosowe. Masaż głowy równie dobrze wykonamy za pomocą własnych palców, uciskajmy delikatnie skórę głowy palcami i masujmy kolistymi ruchami, zarówno jeden, jak i drugi typ masażu, będzie działał korzystnie na porost włosów.

Dieta i kosmetyki

Domowe sposoby na porost włosówWłosy będą szybciej rosły, gdy dostarczymy im specjalnych witamin oraz minerałów. W dzisiejszych czasach nie zawsze zjadamy pełnowartościowe posiłki, dlatego walcząc o szybszy porost włosów warto zaopatrzyć się we właściwe suplementy wspierające porost włosów. W drogeriach oraz aptekach spotkamy specjalne wcierki, które skutecznie przyśpieszają wzrost włosów. Warto je zakupić i systematycznie stosować, bo potrafią dać spektakularne efekty przyśpieszając wzrost nawet najbardziej opornych włosów. Dla osób oczekujących szybszego wzrostu włosów producenci kosmetyczni przewidzieli również specjalne szampony, maseczki oraz ampułki do domowego stosowania. Cieszą się dobrymi opiniami wśród stosujących je osób.

Domowe sposoby na porost włosów

Dobrą opinia cieszą się również domowe sposoby na porost włosów polegające na stosowaniu maseczek z siemienia lnianego, bądź olejku rycynowego. Płukanki z pokrzywy, szałwii i skrzypu polnego również pozytywnie działają na wzrost włosów. Warto je przygotowywać i stosować regularnie. Zdrowe i długie włosy są naturalną ozdobą każdej z nas, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby cieszyć się ich wyglądem każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here