Jak rozbić buty?

Komu z nas nie przydarzyło się choć raz w swoim życiu, kupić za ciasnych butów? Czasami przymierzone w sklepie wydawały się idealne, a po dłuższym noszeniu zaczęły uwierać, a niekiedy też świadomie kupione za ciasne bo nie było większego rozmiaru, a model skradł nasze serca i kupiliśmy w nadziei, że jakoś je rozchodzimy. Co jednak gdy czas mija, a buty nadal nie pozwalają nam komfortowo się w nich poruszać? W naszych głowach pojawia się wtedy pytanie, jak rozbić buty do pożądanego przez nas rozmiaru?

Jak rozbić buty?

Jak rozbić buty?Są na szczęście skuteczne sposoby, na powiększenie zbyt ciasnego obuwia. Buty w celu rozbicia możemy oddać do szewca, który w profesjonalny sposób postara się powiększyć nasze obuwie o kilka milimetrów. Są jednak równie skuteczne, a mniej kosztowne domowe sposoby pozwalające na rozbicie za ciasnych butów z efektem porównywalnym do tego, który osiągniemy oddając je do szewca. Najbardziej popularnym sposobem na rozciągnięcie za małych butów, jest ciasne ich wypchanie gazetami namoczonymi w denaturacie, lub spirytusie. But musi być bardzo dokładnie wypełniony gazetą, aż do wyraźnego oporu z jego strony. Pamiętajmy jednak, że alkohol może zareagować z materiałem z którego jest wykonane wnętrze obuwia odbarwiając je, dlatego miejmy to na uwadze stosując tę metodę rozbijania butów.

Kolejną metodą rozbijania butów, cieszącą się dużym powodzeniem jest nałożenie ich na stopy ubrane w zwilżone ciepłą wodą skarpetki

W tej metodzie ważne jest, aby skarpety były naprawdę grube, a ilość wody niezbyt wielka, aby nie zmoczyć zbytnio obuwia.
W butach ubranych na wilgotne skarpetki pochodźmy po domu przez kilkanaście minut, zabieg można powtórzyć w krótkim odstępie czasu, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Skórzane buty z powodzeniem rozciągniemy, przytrzymując je przez chwilę nad gorąca parą i natychmiast zakładając na stopę ze skarpetką, tak odziani pospacerujmy po mieszkaniu przez kilkanaście minut, buty powinny rozciągnąć się do oczekiwanych rozmiarów już w trakcie pierwszego zabiegu.

Znanym sposobem również jest powiększanie obuwia za pomocą lodu

Napełniony wodą szczelny worek trzeba umieścić w bucie i całość włożyć na kilka godzin do zamrażalnika. Woda pod wpływem zamrożenia zwiększy swoją objętość, rozpychając przy tym skutecznie, nasze dotąd niewygodne buty.

Wszystkie przedstawione tu sposoby na rozbicie obuwia, powinny przynieść oczekiwane efekty, w postaci idealnie dopasowanych i wygodnych butów, z których możemy korzystać bez obawy ponownego otarcia stóp.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here