Jak płacić telefonem?

Wiele banków, którym zależy na stosowaniu jak najbardziej nowoczesnych rozwiązań, coraz częściej prowadzi kampanie zachęcające klientów banku to zaniechania płatności kartą. Zamiast tego, wedle banku powinni spróbować możliwości jakie daje płacenie za zakupy za pośrednictwem smartfona. Tylko jak płacić telefonem i czy jest to rozwiązanie na pewno bezpieczne?

Jak płacić telefonem?

Jak płacić telefonem?Wiele osób ma co do tego dość duże wątpliwości, bowiem w tym przypadku należy wiedzieć przede wszystkim, że aby móc płacić za dowolne zakupy za pośrednictwem swojego telefonu, należy go w pierwszej kolejności odpowiednio powiązać z własnym kontem bankowym. To w pewnych sytuacjach, w szczególności gdy telefon dostanie się w niepowołane ręce może wywoływać sytuacje bardzo niebezpieczne dla stanu konta. Ze względu na liczne kontrowersje jakie narosły wokół dokonywania płatności za pośrednictwem smartfona, nie wszystkie banki działające na rynku dają swoim klientom taką możliwość.

Co ważne, na chwile obecną banki posiadają możliwość zapisywania w telefonie karty płatniczej, bez konieczności pytania o zgodę i udzielenie wsparcia od operatora sieci komórkowej, z której korzysta osoba chcąca płacić za zakupy za pośrednictwem swojego telefonu. Wydawać by się mogło, że płacenie telefonem jest nawet w niektórych przypadkach znacznie wygodniejsze, niż płacenie za zakupy przy wykorzystaniu płatniczej karty (prawda jest taka, że statystycznie częściej zdarza nam się zapomnieć z domu karty płatniczej czy portfela niż swojego smartfona). Choć wiele osób ma mnóstwo wątpliwości dotyczących tego sposobu płacenia, to jak pokazują bankowe statystki nie brakuje chętnych. Osoby, które chcą spróbować korzystać z możliwości płacenia za pośrednictwem smartfona powinny wiedzieć, że sposobów dokonywania takich płatności jest kilka.

Pierwsza i chyba zdecydowanie najczęściej wykorzystywana to metoda płatności BLIK

Ta metoda płatności choć tak popularna nie jest jeszcze oferowana przez wszystkie banki działające obecnie na rynku polskim (choć zdecydowana większość z nich umożliwia ten sposób płatności swoim klientom). BLIK nie opiera się na płatności zbliżeniowej, ale na wykorzystaniu jednorazowych kodów płatności, ważnych tylko przez krótki okres czasu. od podczas próby płatności pojawia się na ekranie smartfona. Aby zakończyć transakcję kod ten jak najszybciej należy wpisać do terminala płatniczego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here