Jak dobry podolog w Kielcach koryguje wrastające paznokcie

Ból oraz stany zapalne w obrębie płytki paznokciowej mogą sugerować problem z wrastającymi paznokciami. Jest to bardzo częste schorzenie, pojawia się u osób każdej płci, w różnym wieku. Chirurgiczne metody leczenia są bardzo drastyczne, a nawroty pojawiają się u większości pacjentów.

Co sprawia, że paznokcie wrastają?

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na wrastające paznokcie, które stosuje dobry podolog w Kielcach. Jest kilka przyczyn, które powodują wrastanie płytki paznokciowej w wały skóry palca. Najczęściej jest to nieodpowiednie skracanie paznokci, dotyczy to w szczególności osób młodych. Obcinanie ich “na okrągło” zaburza naturalny tor wzrostu. Inną przyczyną jest ciągły ucisk na paznokieć, dlatego nie powinniśmy chodzić w zbyt ciasnym obuwiu, lub często zakładać buty na obcasie. Problem ten dotyka także osoby z nadwagą lub otyłością.

Nie każdy chirurg jest cudotwórcą

Metody chirurgiczne w przypadku wrastających paznokci to najczęściej awulsja (usunięcie całości paznokcia) i resekcja klinowa (usunięcie części paznokcia). Pozostawiają po sobie trudną do zagojenia ranę, a i tak w większości przypadków są nieskuteczne. Oczywiście niektórzy chirurdzy są specjalnie wyszkoleni do współpracy z podologami i oferują nowoczesne metody operacyjne.

Podologiczne klamry ortonyksyjne

Jedną z najpopularniejszych metod leczenia wrastających i wkręcających paznokci są klamry ortonyksyjne. Założone na paznokieć, przez cały czas wyginają go, nadając mu odpowiedni tor wzrostu. Najczęściej są zrobione z metalu. Najpopularniejszą z nich jest klamra Frasera. Nie wymaga ona żadnych inwazyjnych interwencji (chyba, że u pacjenta występuje ziarnina), po jej założeniu ból ustępuje praktycznie od razu. Klamry powinien zakładać jedynie doświadczony podolog, który wie jak ją dobrać pod wrastający paznokieć Kielce.

Regularne wizyty w gabinecie podologicznym procentują

Podologia jest coraz prężniej rozwijającą się dziedziną w Polsce. Nasi specjaliści nie tylko szkolą się z roku na rok, ale również wprowadzają innowacje na skalę światową. Gabinet podologiczny to miejsce do którego powinniśmy uczęszczać od czasu do czasu, gdyż zdrowie naszych stóp determinuje zdrowie całego układu motorycznego oraz ogólnego zdrowia i poczucia.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here