Dodatki, które mogą przydać się w kuchni

Jakie gadżety mogą ułatwić Twoje codzienne funkcjonowanie w kuchni? Poznaj nasze propozycje i sprawdź, które drobiazgi i dodatki warto sobie sprawić już dziś!

Przydatne gadżety do kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu – i to nawet jeśli nie jesteś początkującym kucharzem. W kuchni nie tylko przygotowujemy i często spożywamy posiłki, ale też zdarza nam się czytać tu książkę czy przyjąć gości. Biorąc pod uwagę również to, że kuchnia sama w sobie dość rzadko jest bardzo przestronnym pomieszczeniem, tym większą wartość zyskują praktyczne i użyteczne dodatki oraz gadżety. W sieci czy na sklepowych półkach znajdziesz całą masę tego typu produktów, które z pewnością przypadną Ci do gustu. My również przygotowaliśmy kilka propozycji. Kolejność ich przedstawienia jest dowolna, sprawdź więc je wszystkie aż do końca!

Ręcznik papierowy do podajnika

Nie ulega żadnej wątpliwości, że ręcznik papierowy do podajnika to absolutnie podstawowe wyposażenie w każdej kuchni. A właśnie ów podajnik sprawia, że wyjmowanie ręczniczków jest o wiele prostsze. Możesz łatwo oderwać potrzebną ilość, nie rozrywając przy tym samych ręczników. Podajnik do ręczników papierowych może nawet stanowić cenny dodatek do aranżacji kuchni.

Chlebak z deską do krojenia

W prawie każdej kuchni znajduje się chlebak, przeznaczenie tego urządzenia jest oczywiste. Warto jednak dodać, że chlebak może być jednocześnie deską do krojenia. Wtedy to prostokątne pojemniki posiadają drewnianą deskę, które z jednej strony jest pokrywką od chlebaka, z drugiej natomiast może być deską do krojenia pieczywa. Prawda, że sprytne?

Domowe sortowanie śmieci

Żadną tajemnicą nie będzie stwierdzenie, że to właśnie w kuchni produkowanych jest najwięcej śmieci. Z drugiej jednak strony to w tym pomieszczeniu należy zachować szczególny porządek. Dodając do tego konieczność segregowania śmieci, w kuchni praktycznie niezbędny staje się domowy sortownik śmieci. Może on przyjmować różne formy, koniecznie dopasuj rozmiary sortownika do wolnej przestrzeni w kuchni. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca, skorzystaj z modelu pionowego. A pokrywa do sortownika może stać się dodatkową półką np. do przechowywania środków czystości.

Karafka z wyciskaczem do soku

Każdy lubi świeży sok z owoców, który może być samodzielnym napojem albo dodatkiem do wielu dań i potraw. Czasem jednak problematyczne staje się wydobycie soku z owoców. Karafka z wyciskarką sprawi, że cały wyciśnięty sok znajdzie się od razu w wygodnej butelce. Po prostu wyciskarka do cytrusów umieszczona jest na samej górze karafki. Bez trudu wyciśniesz świeży sok bezpośrednio do naczynia.

Garnki z odpinaną rączką

Rozwiązanie to polecane jest szczególnie do niewielkich kuchni. W tradycyjnych garnkach uchwyty przymocowane są na stałe, co utrudnia zarówno ich przechowywanie, jak i mycie. Odpinanie uchwytów sprawi zatem, że łatwiej pomieścisz wszystkie naczynia w szafce, a do tego bez trudu pozbędziesz się zabrudzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here