paleta

Transport towarów powinien przebiegać sprawnie i szybko. Warto zadbać, by był również ekonomiczny, a palety zajmowały jak najmniej miejsca. Dlaczego palety z tworzywa sztucznego są lepszą propozycją niż palety drewniane?

Miejsce jest cenne

Palety z tworzywa sztucznego mają standardowe wymiary. Dzięki temu można bez problemu jest transportować oraz przechowywać.

Ograniczenie miejsca transportowanych towarów ma ogromne znaczenie. Palety z tworzywa są tak dopasowane, by do tira zmieściły się dokładnie 33 palety. Do kontenera morskiego zmieszczą się 24 palety, a do mniejszego 11. Znając te wymiary można bardzo dokładnie zaplanować grafik transportu w oparciu o maksymalną ładowność.

Koniecznie trzeba pamiętać, że palety z tworzywa w magazynie również muszą być przechowywane. Po rozładowaniu można ułożyć je jedna na drugiej. Zaczepy na dnie pomagają utworzyć konstrukcję, która jest stabilna. Nie ma obawy, że zostanie ona przewrócona i będzie stwarzała niebezpieczeństwo dla pracowników.

Higiena w przemyśle spożywczym

Zaletą palet z tworzywa sztucznego jest możliwość utrzymania palet w czystości. Każdy przedsiębiorca chce, by magazynowany i transportowany towar znajdował się na czystych paletach. Jest to jednak niezmiernie ważne w przemyśle spożywczym, gdzie higiena ma kluczowe znaczenie.

Palety z tworzywa sztucznego można myć wodą, czyścić środkami chemicznymi czy przy pomocy urządzeń parowych.

Wytrzymałość

Palety z tworzywa wykonane są z polipropylenu lub polietylenu. Dzięki temu są lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Odpowiednio konserwowane i użytkowane mogą służyć w firmie nawet 10 lat.

Warto pamiętać, że palety z tworzywa są odporne na warunki atmosferyczne. Nie obawiają się deszczu, promieni UV czy mrozu. Dzięki temu można towar na paletach wprowadzić do mroźni lub chłodni.

Każda, nawet najlepsza paleta po pewnym czasie ulegnie zniszczeniu. Warto wiedzieć, że jest ona wtedy poddawana recyclingowi i powtórnie wykorzystywana. Dzięki temu plastik nie zatruwa naszej planety.

Zakup palet w firmie transportowej jest koniecznością. Warto zwrócić uwagę na palety z tworzywa, gdyż mają wiele zalet i znacznie ułatwiają i usprawniają pracę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here