dzieci czapki

Z pokolenia na pokolenie, rok co roku, przechadzając się ulicami miasta można usłyszeć: ,,gdzie masz czapkę?” lub  ,,dlaczego wychodzisz z domu z nienakrytą głową?”. Takie słowa mówią rodzice, gdy widzą jak ich pociechy zapominają ważnego elementu garderoby – czapki dla dzieci. Poświęcając tematowi więcej, niż pięć sekund przed wyjściem, warto się zastanowić jaki realny wpływ na zdrowie dziecka ma noszenie czapki.

W jakich warunkach powinno nakładać się to nakrycie?

Głowa u małego dziecka, jest stosunkowo dużym elementem budowy ciała, dlatego gdy temperatura spada poniżej 15 stopni, warto nałożyć niegrubą czapeczkę. Kiedy dziecko ma dwa lub trzy lata, czapkę należy nakładać, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni, a gdy jest starsze to poniżej 3 stopni.

Jednak nie poruszamy się z termometrem na co dzień. Ponadto prognozy pogody bywają błędne lub nie uwzględniają lokalnych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr czy zachmurzenie. Dlatego warto rozmawiać z dziećmi na temat umiejętnego doboru ubioru. Należy przytoczyć argumenty, które w prosty sposób podkreślą znaczenie odpowiedniej garderoby.

Dlaczego warto przekonywać do noszenia czapki?

Dobrym argumentem będzie zwrócenie uwagi na zdrowie – poprzez głowę traci się temperaturę ciała, można także przewiać uszy. Kolejnym atutem noszenia czapki jest wpływ na wygląd. Gdy mieszkamy w większym mieście, czapka może udanie zatrzymywać zanieczyszczenia z kominów czy spalin – chroniąc strukturę włosów i ich kolor, a także zapach. Zwróćmy też uwagę na styl w jakim ubiera się nasze dziecko, odpowiednia kolorystyka i fason, dobrane do gustu pociechy, spowodują, że czapka stanie się nieodzownym elementem ubioru podczas chłodniejszych pór roku. Warto też zwrócić uwagę na ,,drugą stronę medalu”. Nieodpowiednie dostosowanie nakrycia, może spowodować nadmierne przegrzewanie się ciała. Zbyt wysoka temperatura może spowodować bóle głowy lub nadmierną potliwość.

Czapka jest niezbędnym elementem garderoby. Kiedy przychodzi czas jesienno-zimowy, warto rozmawiać o zaletach noszenia czapki z dziećmi. Uświadamiać je z korzyści płynących z prawidłowego używania tego nakrycia.

O czapkach przeczytasz więcej na https://www.kochamczapki.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here