Co zabrać ze sobą na weekendowy biwak z rodziną?

Rodzice często poszukują atrakcji dla swoich dzieci, jednocześnie samemu chcąc się przy tym rozerwać. Nie jest łatwo znaleźć miejsce w które można by było pojechać całą rodziną, lecz z całą pewnością dobrym pomysłem będzie biwakowanie. Będzie to przygoda dla maluchów i okazja by spędzić trochę cennego czasu we wspólnym gronie. Co wziąć ze sobą na weekendowy biwak?

Namiot

Bez względu na charakter wyjazdu czy jego okoliczności, podstawę biwakowania stanowią namioty turystyczne. W tym przypadku warto pomyśleć o czymś większym, tak by bez problemu i komfortowo pomieściła się w namocie cała rodzina. Na rynku dostępne są różne wersje wieloosobowe, w tym z przedsionkami czy wyznaczonymi sypialniami. Warianty z odgrodzonym wejściem mogą się okazać bardzo przydatne w kontekście utrzymania czystości, zwłaszcza, gdy trafimy akurat na okres gorszej pogody. Wybierając namioty turystyczne trzeba też zwrócić szczególną uwagę na ich parametry dotyczące nieprzemakalności. Warto zainwestować w takie, które na pewno ochronią rodzinę przed wodą, gdyż nocując pod gołym niebem nigdy nie można mieć do końca pewności czy nagle nie nadejdzie jakieś oberwanie chmury. W kontekście samego spania na pewno przydadzą się karimaty lub materace dmuchane – wybierając te drugie nie można też zapomnieć o pompce. Z myślą o wygodzie warto zabrać ze sobą mniejsze poduszki, a do tego podstawą są oczywiście śpiwory, gdyż nawet w ciepłe dni noce mogą okazać się stosunkowo chłodne.

Pozostały ekwipunek

Z całą pewnością na poczet wyjazdu z dziećmi przydadzą się stolik oraz krzesełka turystyczne, która nie zajmą wiele miejsca z uwagi na swoją składaną formę, a będą bardzo przydatne w kontekście odpoczynku czy wspólnego posiłku. Krzesełka mogą się dodatkowo przydać jeśli wybraliśmy się na biwak w okolice jeziora – wtedy można zabrać je ze sobą, gdy idziemy odpocząć na wodą. Na niektórych kempingach znajdziemy zaplecze gastronomiczne w formie gotowych posiłków do kupienia lub miejsca do ich przygotowania, lecz nie jest to regułą. Z tego względu przyda się na pewno turystyczna kuchenka gazowa. Nawet bardzo podstawowy model da nam możliwość podgrzania wody do ciepłego napoju czy też przygotowania obiadu. Z tego względu warto mieć także ze sobą czajnik i garnek lub patelnię oraz podstawowy komplet naczyń i sztućców. Jeśli zabieramy ze sobą bardzo małe dziecko to pamiętajmy o tym by wziąć także specjalne krzesełko do jedzenia oraz sztućce dopasowane do wieku malucha. Gdy przewozimy ze sobą świeże produkty to najlepiej wziąć również lodówkę turystyczną, by nie uległy one zepsuciu w trakcie podróży. Dzięki temu można zabrać ze sobą zdrowe przekąski, owoce, warzywa czy kanapki, więc to co z pewnością będzie najlepsze dla dzieci. Jest to przy okazji sposób by utrzymać odpowiednią temperaturę napojów, jeśli trafimy na bardzo upalne dni. Przydatna będzie też z pewnością miska, w której będzie można umyć brudne naczynia. Jeśli na kempingu znajdzie się specjalnie wyznaczone do tego miejsce to i tak skorzysta się z niej by zabrać wszystkie rzeczy w okolice zlewu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here