Co trzeba wiedzieć o pojemnikach euro

Z biegiem lat zmierzamy do tego, by transport towarów był jak najbardziej zoptymalizowany, co zapewni wygodę w czasie transportu i przechowywania. Co warto wiedzieć o pojemnikach euro i kiedy warto je zastosować?

Pojemniki euro – czy się charakteryzują?

Chcąc uzyskać, jak największa wygodę podczas transportu oraz przechowywania dążymy do tego, by wszystkie rozmiary pojemników oraz kontenerów były znormalizowane. I właśnie dlatego skrzynki euro mają wymiary, które odpowiadają tzw. formatowi euro. Postawa palety może mieć 120 x 80 cm, drugim rozmiarem jest 120 x 100 cm.

Standaryzacja rozmiarów pojemników euro ma za zadanie zaoszczędzenie jak największej ilości miejsca w trakcie transportu, a następnie przechowywania w magazynach. Takie podejście do pojemników, które zmierza do uzyskania podobnych rozmiarów, wynika ze świadomości, jak bardzo cenna jest powierzchnia magazynowa. Każde zaoszczędzone centymetry to nie tylko porządek i ład w magazynie, ale również zaoszczędzona powierzchnia, a co za tym idzie minimalizacja kosztów przechowywania.

Zalety pojemnika euro

Kolejną cechą skrzynki euro jest materiał, z którego jest wykonana. Tworzywo sztuczne jest trwałe, co pozwala wykorzystywać jeden pojemnik euro przez wiele lat, a to ogranicza koszty zakupu kolejnych pojemników.

Dodatkową zaletą pojemników euro jest ich niewielki ciężar, który na pewno jest doceniany przez dostawców. Skrzynie drewniane, które w przeszłości cieszyły się dużą popularnością są cięższe i mniej poręczne. Pojemnik euro produkowany jest zarówno z pokrywka, która zabezpiecza towar przed zniszczeniem, jak i bez pokrywki, dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie wybrać opcje, która będzie dla niego najwygodniejsza.

Tworzywo sztuczne jest materiałem, który świetnie sprawdza się w transporcie również z powodu łatwego utrzymania w czystości. Dzięki gładkim ściankom ich umycie oraz dezynfekcja nie sprawia trudności. Dzięki temu na pojemnikach nie rozwijają się bakterie oraz pleśń.

Pojemniki euro są stabilne, co ułatwia przechowywanie, a w transporcie nie grozi zburzeniem kolumny pojemników. Dodatkowo produkowane są w bardzo różnych kolorach, co pozwala na utrzymanie porządku w magazynie i łatwa identyfikację towaru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here