Biżuteria dla motocyklistów

Dla wielu motocyklistów jazda na motorze to pewien styl życia. Biżuteria motocyklowa to bardzo częsty element ubioru motocyklistów, która symbolizuje miłość do jazdy oraz przywiązanie do kultury motocyklowej. Najczęściej przybiera ona postać metaliczny wisiorków lub skórzany bransolet, którym daleko od subtelności. Poniższy artykuł szczegółowo charakteryzuje rodzaje biżuterii motocyklowej oraz wskazuje na jej szczególne znaczenie w środowisku motocyklowym.

Najpopularniejsza biżuteria motocyklowa

Lwią część w biżuterii motocyklistów stanowią słusznych rozmiarów skórzane bransolety. Stały się wręcz swego rodzaju symbolem grup motocyklowych, przedstawiają one z reguły ważne znaki lub słowa. Ich najważniejszym zadaniem jest symbolizowanie siły, jaka wiąże się z przynależnością do motocyklowej grupy. Jest to również wskazanie na odrębność oraz niezależność jednostki. Jazda na motorze z pewnością wiąże się z poczuciem wolności oraz brakiem przywiązania do pewnych sztywnych społecznych reguł lub utartych modeli zachowań. Biżuteria motocyklowa symbolizuje zerwanie ze schematami i wybranie innej drogi, która wiąże się z umiłowaniem pełnej wolności i samodzielność. Kolejnym niezwykle popularnym elementem biżuterii motocyklowej są wisiorki, które w zdecydowanej większości wykonane są z metalu. Obrazują symbole, które wiążą się z pewnym niebezpieczeństwem, siłą oraz strachem. Do najpopularniejszych motywów należą czaszki, trumny, groźne zwierzęta oraz symbole nawiązujące do różnych kultur i religii. Elementem biżuterii motocyklowej, który dedykowany jest kobietom, są kolczyki, które w zdecydowanej większości odwołują się do równie ciemnych symboli jak wisiorki. Rodzajem biżuterii motocyklowej, który zdobywa coraz większą popularność, są sygnety, które zawierają symbole oraz napisy szczególnie ważne dla danego motocyklisty lub grupy motocyklowej.

Silna potrzeba zaznaczenia odrębności

Wiele grup wybiera określony rodzaj biżuterii motocyklowej, którą noszą wszyscy jej członkowie, ma to na celu szczególne podkreślenie wzajemnych relacji, jakie kształtują się na płaszczyźnie wspólnot motocyklowych. Subkultury motocyklowe, które wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, obecnie występują na całym świecie. Wyróżniają się umiłowaniem wolności, braterstwem, niezależnością oraz żelaznymi zasadami. Biżuteria motocyklowa to narzędzie, które pozwala w jasny sposób symbolizować styl życia motocyklisty oraz przywiązanie do konkretnych grup i wartości. Każdy motocyklista powinien wybrać dla siebie element biżuterii, który najlepiej oddawać będzie jego miłość do motocykli.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here