koszulki termoaktywne

Wysiłek fizyczny, mimo swoich dobroczynnych skutków, potrafi dać się we znaki. Ciało podczas ruchu nieustannie pozbywa się wody, co prowadzi do niepożądanych sytuacji. Nie dość, że zaczyna nieprzyjemnie pachnieć, to zbyt długie przebywanie w mokrej koszulce może być powodem przeziębienia.
Trenując na siłowni czy na dworze, bardzo ważne jest, aby zapewnić organizmowi odpowiednią wentylację. Umożliwią to profesjonalne koszulki termoaktywne.

Koszulki termoaktywne

Zarówno w upalny, letni dzień, jak i wietrzny zimowy wieczór. Zwykła bawełna, choć naturalna, niekoniecznie jest najlepszym wyborem. Zdecydowanie nie jest to opcja na zimę, kiedy ubieramy się na cebulkę. Uprawiając sport na zimnym powietrzu pocimy się w podobnym stopniu co latem, tylko że cała wilgoć wsiąka w tę najbliższą ciału warstwę. Żeby się nie rozchorować, powinno stosować się w takich sytuacjach koszulki termoaktywne. Są one zaprojektowane w taki sposób, że woda, zamiast pozostawać w materiale, jest odprowadzana na zewnątrz. Ciepło utrzymywane jest dzięki powietrzu znajdującym się w materiale oraz między warstwami. Nie ma nic gorszego, niż przyklejanie się do pleców zimnej, mokrej koszulki. W przypadku koszulek termoaktywnych cała wilgoć kierowana jest poza warstwę zewnętrzną materiału. Miłośnicy joggingu czy jazdy na rowerze docenią te właściwości zwłaszcza podczas wietrznej, deszczowej pogody.

Koszulki termoaktywne sprawdzą się także w ciepłym otoczeniu, gdyż umożliwiają skórze oddychanie. Dzięki termoregulacji, będziemy czuć się po treningu bardziej świeżo. Koszulki tego typu można kupić w większości sklepów ze sportową odzieżą w każdym możliwym kroju i kolorze. Można nabyć je oddzielnie w formie t-shirtów oraz w postaci bielizny w komplecie ze spodniami, które sprawdzają się w sezonie jesienno-zimowym.

Zalety stosowania odzieży termoaktywnej

Co ważne, nie trzeba posiadać majątku na zakup specjalistycznej odzieży, ponieważ produkowana jest nie tylko dla drogich marek, ale także dla tańszych sieciówek. Ubrania termoaktywne charakteryzują się również wysoką elastycznością. Choć zazwyczaj przylegają do ciała, nie krępują jego ruchów a więc pozwalają na uprawianie w nich niemal każdego sportu. Ich lekkość dostarcza poczucia swobody, tak ważnego przy wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznym. Warto mieć taką koszulkę nie tylko do treningów, ale także do codziennego użytku. Niesamowicie praktyczne okażą się np. podczas długich, zimnych spacerów czy w trakcie podróży zatłoczonym pociągiem w upalne lato. Co ciekawe, w produkcji niektórych koszulek termoaktywnych stosuje się środki antybakteryjne, dzięki którym są one odporne na rozwój nieprzyjemnych zapachów. W rezultacie, podczas intensywnego wysiłku czujemy się bardziej komfortowo względem otoczenia. Aby poznać różnicę między zwykłą koszulką a koszulką termiczną,

trzeba wypróbować je na własnej skórze. Szybko okaże się, że dużo łatwiej poradzić sobie z uczuciem zarówno zimna jak i przegrzania, gdy ma się na sobie rzecz wykorzystującą nowoczesne technologie. Dzięki temu treningi staną się dużo przyjemniejsze i bardziej komfortowe, zaś zimą łatwiej unikniemy przeziębienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here