Kłopoty finansowe a terminowa spłata rat

Decydując się na kredyt https://habzafinanse.com.pl, powinniśmy zadać sobie pytanie czy nas na niego stać. Chodzi przede wszystkim o szczerą odpowiedź, jak wysoką ratę będziemy w stanie spłacać.

Nawet jeśli dokładnie przeanalizujemy swoje finanse i plany na przyszłość, życie pokazuje, że nie zawsze wszystko idzie według planu. Nagła utrata pracy czy pogorszenie stanu zdrowia, nie należą do aspektów, które jesteśmy w stanie przewidzieć. A kredyt, na który się zdecydowaliśmy kilka lat temu, trzeba przecież dalej spłacać. Jakie mamy zatem możliwości w przypadku pogorszenia sytuacji finansowej i brakiem środków na spłatę rat?

Wakacje kredytowe i karencja w spłacie rat

Będzie to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, których problemy finansowe, a tym samym kłopoty z terminową spłatą rat, są tylko chwilowe. Pod postacią wakacji kredytowych bank daje nam możliwość odroczenia terminu spłaty raty w całości. Z kolei karencja w spłacie raty, to możliwość odroczenia terminu spłaty części kapitałowej raty. Oznacza to, że część odsetkową w dalszym ciągu będziemy musieli spłacić zgodnie z harmonogramem. Jednakże, to najczęściej część kapitałowa stanowi większą część raty, zatem w dalszym ciągu będzie to dla nas znaczne odciążenie.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że są to odrębne produkty bankowe, funkcjonujące niezależnie od posiadanego przez nas zobowiązania. Po pierwsze oznacza to, że nie każdy bank będzie miał je w swojej ofercie. Po drugie musimy wnioskować o nie odrębnym wnioskiem i nie mamy gwarancji, że ten zostanie rozpatrzony pozytywnie. Jednakże to czy dany bank ma w swojej ofercie taki produkt czy też nie powinno interesować nas w momencie poszukiwania najlepszej oferty kredytowej, a nie dopiero w momencie pojawienia się problemów finansowych. Istotne jest także to, że zarówno z wakacji kredytowych, jak i karencji w spłacie rat możemy skorzystać najczęściej tylko jeden raz podczas całego okresu kredytowania. Dlatego dysponujmy tym rozsądnie i zastanówmy się trzy razy, zanim wystąpimy o wakacje kredytowe tylko po to aby więcej gotówki zabrać na urlop, a w przypadku faktycznych kłopotów, nie mieć już takiej możliwości.

Konsolidacja kredytów

To rozwiązanie sprawdzi się gdy nasze kłopoty finansowe nie są przejściowe i w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, aby nasza sytuacja miała ulec poprawie. Dzięki konsolidacji kredytów mamy bowiem możliwość połączenia wszystkich naszych zobowiązań w jedno, a tym samym zmniejszyć wysokość rat przez cały okres kredytowania i obronną ręką wyjść z zadłużenia.

Jeśli więc np. zmieniliśmy pracę i nie zarabiamy już tyle co jeszcze kilka miesięcy temu, a rata dopasowana do naszych wcześniejszych możliwości, niestety nie ma już nic wspólnego ze stanem obecnym, konsolidacja sprawdzi się idealnie. W ten sposób mamy możliwość ponownej negocjacji warunków kredytowania i możemy dostosować wysokość raty do naszych aktualnych możliwości finansowych. W ten sposób pozbędziemy się wszystkich długów, a do spłaty pozostanie nam tylko jedna, niższa rata, po konsolidacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here