Klawiatura do laptopa – czym się kierować przy jej wyborze?

0
472

Na rynku dostępnych jest wiele modeli laptopów, a przy wyborze tego konkretnego zawsze zwraca się uwagę na wiele różnych elementów. Wśród nich na pewno wymienić można procesor, pamięć RAM czy pojemność dysku. Jednym z elementów, na który często zwraca się najmniejszą uwagę, jest klawiatura. To duży błąd. Od typu i rodzaju klawiatury zależeć bowiem będzie wygoda i komfort korzystania z laptopa. Ważne jest zatem, aby wiedzieć, czym cechować powinna się dobra klawiatura do laptopa.

Wygodny układ klawiszy

Klawiatury stosowane w laptopach różnią się od tych przy komputerach stacjonarnych. Jedną z kluczowych różnic stanowi wielkość klawiszy. Klawiatury w laptopach często mają mniej klawiszy, zwłaszcza w laptopach o małej matrycy. W tego typu klawiaturach stosuje się rozwiązanie polegające na wywoływaniu różnych funkcji poprzez zastosowanie określonej kombinacji klawiszy. Najczęściej jest to połączenie klawisza Fn z innym, wybranym klawiszem funkcyjnym. Wybierając klawiaturę do laptopa, należy mieć to na uwadze. Ważne jest, aby klawiatura miała taki układ klawiszy, z którego będzie się wygodnie korzystać. Dobrym wyborem może być tu klawiatura Dell. Klawiatury tej marki cechują się funkcjonalnymi i wygodnymi rozwiązaniami.

Parametry techniczne

Na wygodę korzystania z klawiatury szczególną uwagę zwrócić powinny te osoby, które przed laptopem spędzają dziennie wiele godzin. Warto w takim przypadku postawić na klawiaturę, którą cechuje duża elastyczność. Konkretnie chodzi tu o klawiaturę, która ugina się pod naciskiem. Ważne jest, aby klawiatura pod wpływem nacisku się nie zapadała. Uwagę warto zwrócić także na skok klawiszy. Mowa tu o drodze, którą klawisz musi przebyć ze stanu spoczynku do całkowitego wciśnięcia. W tym przypadku decydują jednak indywidualne preferencje. Każdy dobrać powinien pod tym kątem klawiaturę wedle własnych upodobań. Warto jednak podkreślić, że tu znów dobrym rozwiązaniem może być klawiatura Dell.

Klawiatura w laptopie

Mówiąc o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury w laptopie nie można zapomnieć o kwestii ułożenia klawiszy. Pod tym kątem na rynku dostępne są różne rodzaje klawiatur. Jednym z nich są klawiatury z wyspowym ułożeniem klawiszy. Cechują się dodatkową przestrzenią między klawiszami. Tego typu klawiatury prezentują się bardzo dobrze wizualnie. Innym rozwiązaniem są klawiatury, w których odstępy między klawiszami są mniejsze. Taka jest m.in. klawiatura Dell. Jeśli mowa o klawiszach, to praktyczną funkcją z pewnością będzie ich podświetlenie. To dobre rozwiązanie dla tych osób, które często pracują przy komputerze wieczorami przy przygaszonym świetle.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here