Jak przywrócić ustawienia fabryczne

Czasem przychodzi moment, kiedy musimy przywrócić do ustawień fabrycznych nasz telefon czy tablet. Dlaczego? Dzieje się tak chociażby, kiedy sprzedajemy nasze urządzenie lub kupujemy je jako używane od innej osoby i chcemy wyczyścić wszystkie stare pliki, ustawienia, kontakty oraz wiadomości. Innym powodem może być chęć przyspieszenia swojego urządzenia: telefony i tablety mają to do siebie, że łatwo jest spowolnić ich działanie, jeśli urządzenie jest zaśmiecone. Zamiast mozolnie usuwać pojedyncze pliki i używać różnych aplikacji do czyszczenia systemu, czasem najłatwiej będzie zwyczajnie przywrócić ustawienia fabryczne.

Na początek wyjaśnijmy, czym jest przywrócenie do ustawień fabrycznych, dla pełnej jasności

Na początek wyjaśnijmy, czym jest przywrócenie do ustawień fabrycznych, dla pełnej jasnościUstawienia fabryczne to stan urządzenia, w jakim było ono zaraz po kupieniu i wyjęciu z pudełka. Jeśli przywrócimy telefon do ustawień fabrycznych, usuną się wszystkie zdjęcia, pliki, muzyka, wiadomości, kontakty, dane osobiste, konta na które jesteśmy zalogowani, odinstaluje się spora część aplikacji, a te które zostaną będą bez aktualizacji i poprawek. Wszystko będziemy musieli wgrywać i ustawiać od nowa, dlatego warto zrobić kopię zapasową ważnych dla nas plików, na przykład na komputerze czy pendrive. Ustawianie smartfona po przywróceniu do ustawień fabrycznych to dość żmudny proces, dlatego jest to raczej ostateczność.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w naszym urządzeniu krok po kroku?

  1. Odblokowujemy naszego smartfona bądź tablet, a następnie wchodzimy w ustawienia. Ikonkę ze skrótem do nich znajdziemy na ekranie głównym bądź w menu.
  2. Jesteśmy już w ustawieniach. W zakładce „osobiste” znajdziemy opcję „kopia i kasowanie danych”. Wybieramy ją.
  3. Teraz mamy do wyboru kilka opcji, w tym „ustawienia fabryczne”, które szczególnie nas interesują. Klikamy więc na to.
  4. Teraz wyświetli się komunikat, informujący o tym jakie dane zostaną usunięte z telefonu bądź innego urządzenia które resetujemy. Pojawia się także informacja o kontach, na które jesteśmy zalogowani, a po całym procesie już nie będziemy.
  5. Jeśli wszystko się zgadza klikamy na „resetuj telefon” bądź „przywróć do ustawień fabrycznych”. W zależności od modelu urządzenia, poszczególne opcje mogą być nieco inaczej sformułowane.

Po zakończeniu procesu urządzenie zrestartuje się. Teraz jest jak nowe. Musimy od nowa zainstalować potrzebne nam aplikacje, zalogować się do poczty oraz zgrać muzykę i zdjęcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here