Jak malować na kurtce z jeansu

Customizacja własnej (albo nie) odzieży to temat rzeka, a także bardzo modne zajęcie. To bez wątpienia sztuka, która także pomoże Ci się rozwinąć i sprawi, że będziesz czuć naprawdę ogromną satysfakcję. Jak się jednak do tego zabrać? Każdy wie, że malowanie na ubraniach to nie to samo, co na kartce. Dlatego poznaj kilka porad, które pomogą Ci uniknąć późniejszych błędów i stresu.

Jak zacząć?

Przede wszystkim zacznij od wyjęcia z szafy starej kurtki jeansowej (albo spodni lub spódnicy), na której będziesz ćwiczyć. Nic nie uczy tak dobrze i żaden poradnik nie da Ci tylu informacji, co zwyczajna próba przeniesienia pomysłu na materiał.

Oczywiście wodą niczego nie namalujesz, więc zaopatrz się też w zestaw farb akrylowych do jeansu, zestaw pędzelków do customizacji i dodatek (finisher) do malowania tekstyliów. Dodatek do malowania będzie pomagał w utrwaleniu farby na jeansie i sprawi, że Twoja praca będzie prezentować się jeszcze lepiej. Farby możesz nanosić na kurtkę także innymi narzędziami, o ile wydają ci się bardziej użyteczne albo po prostu chcesz je wypróbować. Przykładowo mogą to być specjalne gąbki albo markery do customizacji.

Stanowisko pracy

Kiedy wszystkie rzeczy masz już gotowe, przygotuj sobie stanowisko pracy. Mogą to być sztalugi, na których rozwiesisz kurtkę albo stół kreślarski. Jeśli go nie masz, lepszym pomysłem wydaje się zakup deski kreślarskiej niż korzystanie z codziennego stołu. Będzie Ci po prostu wygodniej, a to jest najważniejsze.

Zadbaj także o zakup świetlówki studyjnej o barwie naturalnego światła dziennego. Tylko dzięki niej będziesz mieć możliwość malowania wieczorem bez obawy o to, że kolory pod wpływem sztucznego światła wyjdą zupełnie inaczej niż oczekujesz.

Czyste ubranie

Jest absolutnie pewne, że na brudnym ubraniu malować się nie da. Farba łuszczy się i odpada, a kolory nigdy nie są odpowiednio żywe. Dlatego przed malowaniem musisz koniecznie uprać kurtkę jeansową. Zmyjesz z niej codzienne zabrudzenia, o ile była noszona, ale także chemiczne środki zabezpieczające tkaniny, które stosowane są w podróży i w sklepach.

Jeśli z jakiegoś powodu pranie to za mało, możesz użyć specjalnych środków czyszczących przeznaczonych do przygotowywania tkanin przed malowaniem.

Właściwy projekt

Każda kurtka jest inna. Ma inny rozmiar, kształt, a nawet przeszycia. Jeśli zatem projektujesz rysunek dla kogoś, zawsze projektuj go na zdjęciu jego kurtki, uwzględniając te parametry. Inaczej może się okazać, że Twój projekt nie jest dobrze dopasowany do konkretnego ubrania.

Podkład czyni cuda

Zanim zaczniesz malować konkretny obrazek, nałóż biały podkład. To bardzo ważne, ponieważ to on wsiąknie w jeans i sprawi, że każda kolejna warstwa farby będzie się na nim dobrze trzymała i pięknie prezentowała. Nie zapomnij przy tym o dwukrotnym nałożeniu białego podkładu, aby naprawdę dobrze wchłonął się w materiał. Dzięki temu już od pierwszego kolorowego pociągnięcia będziesz uzyskiwać doskonałe efekty.

Więcej o tym, jak odbywa się malowanie kurtek jeansowych na podkładzie i jak go nakładać dowiesz się z poradników poświęconych temu zagadnieniu. A jeśli już to wiesz: pora na malowanie!

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here