śniegowce dla dzieci

Pierwsze mroźne dni sugerują, że najwyższa pora zakupić dziecku odpowiednie buty na zimę. Nie znajdziemy lepszego modelu, niż śniegowce dla dzieci – są ciepłe, nie przemakają, dobrze chronią przed wiatrem. Niemniej jednak większość rodziców ma problem z doborem właściwego rozmiaru obuwia. Czym się kierować, kupując dziecięce śniegowce?

Nieopinające, lecz niezbyt luźne

Zimą, co do zasady, nosimy nieco grubsze skarpetki, niż w porze letniej. Dlatego też warto wybierać obuwie, w których pozostaje nieco więcej wolnej przestrzeni, tak aby dziecko mogło swobodnie poruszać stopą. Śniegowce dla dzieci nie mogą opinać stóp – zaleca się, aby kupować 1/2 rozmiaru większe buty niż te, które wybralibyśmy na wiosnę czy lato. Jednocześnie musimy uważać, aby śniegowce dla dzieci nie były zbyt luźne. Niektórym wydaje się, że im więcej miejsca pozostaje w bucie, tym lepiej, tymczasem dziecko zwyczajnie nie będzie potrafiło poruszać się w za dużym obuwiu. Czasami zachodzi konieczność zakupu nowego modelu w połowie zimy bądź tuż przed jej zakończeniem, jeśli dziecku nagle urośnie stopa. Lepiej jednak wydać nieco więcej pieniędzy kupując dwa razy, niż wybierać dla dziecka za duże, niekomfortowe obuwie.

W co powinny być wyposażone śniegowce dla dzieci?

Wiadomo już, jak dobrać właściwy rozmiar śniegowców dla dzieci. Pozostaje jeszcze pytanie, w jakie dodatkowe elementy powinny być wyposażone obuwie? Otóż dobrze, jeśli sposób ich  zapinania nie jest skomplikowany – dzieci najczęściej próbują włożyć buty we własnym zakresie, co oczywiście warto w pewien sposób im ułatwić. Ponadto śniegowce dla dzieci powinny zawierać pewien element odblaskowy, dzięki któremu maluch staje się lepiej widoczny po zmroku. Zwróćmy też uwagę na podeszwę – ta powinna być antypoślizgowa, co jest bardzo ważne w przypadku zlodowacenia nawierzchni. Dobrze, jeśli w środku śniegowce dla dzieci posiadają ciepłe wypełnienie, które zapewnia maluchom komfort termiczny.

Gdzie kupić wysokiej jakości obuwie?

Zakup śniegowców dziecięcych nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w przypadku maluchów, które nie zawsze są skore do współpracy. Warto więc zamówić buty w sklepie internetowym. Czasami boimy się, że rozmiar obuwia nie będzie odpowiedni, lecz powinniśmy pamiętać, że zawsze możemy zwrócić nieużywany towar, wymieniając go na inny. Jednocześnie miejmy na uwadze, że w sklepach stacjonarnych dobór obuwia też stanowi pewne ryzyko – dziecko zainteresowane jest innymi czynnościami, niż przymierzanie. O wiele lepiej sprawdzić rozmiar śniegowców w domowych, spokojnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here