DEN w rajstopach

Jeśli kiedykolwiek kupowałaś rajstopy to spotkałaś się z określeniem DEN. Zrozumienie tego pojęcia jest bardzo ważne przy wyborze odpowiednich rajstop, dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć, co oznacza to słowo.

DEN – co to znaczy?

Najprościej rzecz ujmując, denier to waga materiału, z którego wykonano Twoje rajstopy. Jeśli masz parę, które są cięższe i grubsze w dotyku, będą one miały wyższy denier. Delikatne rajstopy, które są bardziej kruche, będą miały niższy denier.

Jak wyglądają rajstopy o wysokim denierze?

Jeśli rajstopy mają wysoki denier, oznacza to, że są wykonane z grubszego materiału. Można wyczuć, że materiał jest grubszy, a rajstopy sprawiają wrażenie nieco cięższych. Rajstopy o wysokim denierze będą oznaczone jako 40 Denier lub więcej. Im wyższy denier, tym grubsze będą rajstopy, co oznacza, że będą cieplejsze i bardziej nieprzezroczyste. Wiele rajstop o wysokiej denności jest w jednolitych kolorach, ale jest też wiele różnych wzorów rajstop o wysokiej denności do wyboru, w związku z czym Twój styl nigdy nie ucierpi na zimnie.

Kiedy należy nosić rajstopy z wysokim DEN?

Ze względu na swoją grubość, rajstopy o wysokiej gramaturze są zazwyczaj znacznie cieplejsze, dzięki czemu doskonale nadają się do noszenia w chłodniejszych miesiącach. Jeśli spędzasz dużo czasu na zewnątrz w zimie lub przy niesprzyjającej pogodzie, wybierz rajstopy o wysokiej gramaturze, takie jak 80 DEN, aby zapewnić sobie komfort.

Jak wyglądają rajstopy o niskim DEN?

Rajstopy o niskiej denności są wykonane z dużo cieńszego materiału, co oznacza, że w dotyku są dużo lżejsze i delikatniejsze. Wyroby pończosznicze, takie jak rajstopy i pończochy, są produkowane w opcjach o niskim współczynniku denności, od około 5 do 30 den. Gdy para rajstop osiągnie próg 10 den lub niższy, określa się je mianem „ultra sheer”, co oznacza, że prawie w ogóle nie poczujesz ani nie zobaczysz, że masz na sobie rajstopy.

Kiedy należy nosić takie rajstopy?

Ze względu na cieńszą konstrukcję, rajstopy o niskiej denności są znacznie chłodniejsze. To sprawia, że są one doskonałym wyborem na cieplejsze pory roku, takie jak lato, kiedy chcesz korzystać z zalet wizualnych rajstop bez przegrzewania się. Jeśli chcesz je nosić bez rzucania się w oczy, rajstopy o niskiej denności mogą być prawdziwym ratunkiem dla Twojego stylu dzięki ich niskiej widoczności.

Rajstopy o średniej grubości – co warto o nich wiedzieć?

Na przejściowe pory roku lub do codziennego użytku, rajstopy o średnim stopniu denności są świetnym wyborem. Często określane jako „półprzezroczyste”lub „półkryjące”, rajstopy o średnim stopniu denności mają około 30-40 den. Zazwyczaj oferują one więcej zalet rajstop kryjących, co oznacza, że dość często okazuje się, że rajstopy półkryjące są bardziej niż wystarczające do noszenia na co dzień, niezależnie od pory roku, ale są one szczególnie idealne do noszenia na przełomie jesieni i wiosny.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Conteshop, który ma w swojej ofercie wspaniałej jakości rajstopy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here