Co powinno wyróżniać szelki dla psa?

0
755

Szelki dla psa są jeszcze bardziej znane. Zawsze są to dwie obręcze, jakie biegną na wielkości klatki piersiowej, u podstawy szyi, natomiast również za przednimi łapami psa. Zależnie od tego, o jakim typu mówimy, mogą się one różnić pod wobec struktury. Zdarzają się zarówno szelki dla psa zabudowane, jak i zrobione tylko z łączących się pasków. Pewne typy mają montowania na stałe.

Czemu psie szelki zamiast obroży?

Szelki dla psa to artykuł, jaki bije rekordy popularności, natomiast w ostatnich czasach ma go w propozycji każdy sklep zoologiczny. Skąd wzięła się tak wielka popularność owego rodzaju wyposażeń spacerowych? Jedną spośród przyczyn jest duży komfort noszenia. W propozycji dla psów oraz kotów pojawiają się szelki regulowane lub szelki bezuciskowe, jakie można z łatwością wybrać do rozmiarów, natomiast również osobistych oczekiwań każdego ulubieńca.

Dobór szelek dla psa

Na rynku dostępne są różnorodne modele szelek. Ktoś, kto po raz pierwszy zgłębia tenże temat, mógłby złapać się za głowę. Pełno tajemniczych nazw, natomiast patrząc na owe trudne konstrukcje, nie wiadomo już, gdzie jest początek, natomiast gdzie tył. Oraz jak to w ogóle założyć psu? Wszelkie szelki dla psa, mają pewną, podstawową wartość: są skonstruowane tak, by pies nie zrobił sobie krzywdy – na przykład przy dużym pociągnięciu smyczą, jakie w wypadku obroży może być dla psa nie jedynie nieprzyjemne, lecz choćby groźne dla zdrowia.

Odcień oraz materiał szelek

Szelki mają niezwykle popularny oraz długotrwały kontakt z ciałem własnego ulubieńca. Przy doborze danego artykuł zwróć uwagę na jakość produktu oraz zrobienia. Praktyczne szelki dla psa powinny zapewniać skórze ulubieńca swobodne oddychanie, co w wielkim stopniu ma wpływ na powierzchowną niwelację otarć. Odcień i projekt szelek psiaka także jest nie bez znaczenia. Zastanawiając się nad tym, jak wybrać szelki dla psa, możemy sprawiać by nasz psiak czuł się elegancko oraz estetycznie to dlaczego nie mielibyśmy sprawić mu owej zabawy.

Wersja spacerowa

Przeważnie widzianą wersją szelek dla psów, są typy spacerowe. Spotkać je można na co dzień u wielu psów, natomiast liczba kształtów oraz odcieni, w jakich są dostępne, jest niezwykle duża. Mają na sobie przeważnie bądź tzw. guardy lub walk-in (czy step-in). Pierwsze spośród nich zrobione są z dwóch kół zapiętych paskami u góry oraz u dołu. Mniejsze z nich zakłada się na szyje pieska, natomiast większe – przekłada dookoła jego klatki piersiowej. Oba zapina się na profesjonalne klamry. Dzięki regulacji obwodów można je dopasować samodzielnie do wielkości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here