fundusze europejskie

Fundusze europejskie od 2004 roku aktywnie wspierają polską gospodarkę. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Mogą z niej korzystać nie tylko struktury państwowe, ale również prywatni przedsiębiorcy. Jest to też dodatkowe źródło finansowania głównie małych i średnich przedsiębiorstw. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/fundusze-europejskie-dla-firm-kompendium/ 

Kto może skorzystać z Funduszy Europejskich dla firm? 

Z Funduszy Europejskich dla firm Mogą skorzystać praktycznie wszyscy, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Z tego tytułu korzystają z dofinansowania działalności ze środków unijnych na dofinansowanie na rozpoczęcie działalności. Mogą skorzystać z nich również istniejące firmy. Jednak dużo większy wachlarz możliwości posiadają mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. To właśnie dla nich przewidziane zostały dofinansowania w ramach programów regionalnych. 

Dofinansowanie na rozwój i bon na innowacje 

Fundusze europejskie mogą otrzymać również osoby z Programu Inteligentnego Rozwoju. Priorytetem programu jest stworzenie koncepcji niespotykanych produktów, usług lub technologii, przygotowanie priorytetów lub linii pilotażowych, a także komercjalizacja opracowanych produktów oraz technologii. 

O dofinansowanie z tego to mogą starać się przedsiębiorstwa, które we własnym zakresie lub przy współpracy z ośrodkami badawczymi naukowymi chcą podjąć się badań przemysłowych lub eksperymentalnych prac rozwojowych. Celem tego jest opracowanie nowych lub istotnie ulepszonych rozwiązań, które łączą się z przygotowaniem prototypów danych produktów. 

Z programem związane są również bony na inwestycje. Mają one na celu nawiązanie współpracy pomiędzy biznesem, a jednostkami naukowymi. Obejmują one między innymi zakup usługi związanej z opracowaniem nowego produktu czy usługi, a także projektu wzorniczego, nowej technologii produkcji czy znaczącym ulepszeniem wyrobu czy technologii produkcji. 

W jaki sposób pozyskać dofinansowanie? 

Żeby uzyskać dofinansowanie należy złożyć wniosek w jednym z organizowanych naborów. Wszystkie informacje na temat toczących się naborów, a także wymagania odnośnie poszczególnych projektów, aktów prawnych czy broszur informacyjnych znajdują się na portalu Funduszy Europejskich. We wniosku wraz z całą dokumentacją można zwrócić się o wsparcie do doświadczonej firmy, która związana jest z pozyskiwaniem dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich. 

Zobacz też: http://pieknimlodzi.pl/prowadzenie-biznesu-dzialalnosc-gospodarcza-czy-spolka/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here