finanse

Pytanie o możliwości zadają sobie zazwyczaj osoby stojące przed wyborem kierunku studiów. Bardzo często są to też osoby, które starają się zmienić swój zawód. Dzisiaj pod lupę bierzemy pracę i karierę w finansach. Jakie są możliwości pracy i kariery w takiej branży znak zapytania Na co powinniśmy zwracać uwagę? Czy każdy może pracować w branży finansowej? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/jakie-sa-mozliwosci-pracy-i-kariery-w-finansach/ 

Kariera w finansach – podstawowe możliwości 

Podstawowych możliwości jest co najmniej kilka. Ogólnie rzecz biorąc kariera w finansach daje bardzo dużo możliwości. Najpopularniejszą z nich jest księgowość i rachunkowość. Te dwie dziedziny kojarzone są z wąską specjalizacją. Nic bardziej mylnego. Przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej wymagają od kandydatów do tej branży szerokiej wiedzy. Dodatkowo też warto dodać, że osoby wybierające kierunek zawodowy mają szerokie pole do rozwoju. Między innymi są to pewne rodzaje akredytacji które umożliwiają szybki awans zawodowy. 

Kolejną możliwością pracy i kariery w finansach jest doradztwo inwestycyjne. Czym zajmuje się doradca inwestycyjny? W dużym skrócie pozwalam klientowi na rozpoznanie na rynku związanym z inwestycjami oraz pomaga mu w wyborze odpowiednich instrumentów finansowych. Warto jest wiedzieć, że taki doradca należy do zawodów, które regulowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego. Kariera w tym przypadku może być bardzo spektakularna. 

Inną możliwością jest doradztwo finansowe. To zdecydowanie bardziej zaawansowana forma pracy od wymienionych wcześniej. Egzamin na doradcę podatkowego wymaga między innymi złożenia kilku dokumentów. Będą to między innymi odpis dyplomu wykształcenia wyższego, a także egzamin. Za przystąpienie do egzaminu należy oczywiście zapłacić, a kwota wynosi 900 zł. 

Czy każda osoba nadaje się do pracy w finansach? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Nie wygląda to tak samo, jak w przypadku bycia programistą. W przypadku pracy i kariery W finansach nie musimy posiadać wykształcenia kierunkowego. Pracuję w banku może podjąć praktycznie każdy, bez doświadczenia i wykształcenia kierunkowego. Oczywiście przypadku innych stanowisk pracy pojawiają się różnego rodzaju szkolenia, które pozwolą nam na poszerzenie kompetencji oraz zdobycie stanowiska. Do pracy w finansach musimy posiadać odpowiednie cechy. Nie każdy sprawdzi się dobrze na tym stanowisku. 

Zobacz też: http://pieknimlodzi.pl/praktyczne-wskazowki-jak-zarzadzac-projektem/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here