kręgarz

Kręgarz, inaczej zwany również chiropraktykiem, jest to osoba zajmująca się przywróceniem kręgosłupa do zdrowia. Robi to za pomocą terapii manualnej. W swojej pracy usiłuje nastawić poszczególne kręgi w taki sposób, aby odbudować siłę pleców, a tym samym całego ciała. W Polsce zawód ten wciąż budzi dyskusję. Ponoszone są argumenty zarówno za i przeciw takim usługom. Warto jednak, poznać możliwość kariery zawodowej w takim kierunku. Jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć kręgarz oraz jak stać się takim specjalistą? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kregarz-jak-zostac/

Predyspozycje zawodowe kręgarza

Do predyspozycji zawodowych osoby na takim stanowisku z pewnością należy zaliczyć zainteresowanie medycyną, przynajmniej w amatorski sposób. Kluczowa jest również znajomość układu kostnego, w tym głównie kręgosłupa. Dodatkowo musisz być osobą ręczną i sprawną manualna. Twoja praca będzie polegać na precyzyjnym uciskaniu bardzo konkretnych punktów znajdujących się na ciele. Błędy twoich usług mogą skutkować znacznym pogorszeniem się stanu zdrowia twojego pacjenta. Musisz pamiętać, że jest to praca z ludźmi. Z tego powodu musisz posiadać zdolności interpersonalny oraz wykazywać się empatią do innych. Pacjenci będą wychodzić z różnymi schorzeniami czasami nie będą mogli ich prawidłowo nazwać. Musisz być zatem osobą cierpliwą i kompetentną.

Jak zostać kręgarzem?

Praca ta wymaga odpowiedniego przygotowania, merytorycznego, a także praktycznego. Oznacza to, że wiedza i praktyka w dziedzinie masażu oraz stosowania zabiegów jest niezbędna w twoim zawodzie. Możesz osiągnąć to przez odbycie odpowiednich studiów podyplomowych lub kursów chiropraktyka. Jedynym ośrodkiem w Polsce, który oficjalnie certyfikuje Twoje wykształcenie zawodowe jest Polskie Towarzystwo Chiropraktyki. Jest to część Europejskiego Związku Chiropraktyki.

Kurs chiropraktyka

Taki kurs organizowany jest najczęściej przez podmioty prywatne. Dzieli się on na dwa stopnie. Pierwszy, którym poznajesz podstawy terapii manualnej, zagadnienia dotyczące anatomii oraz biomechaniki. Wykładowcy będą w stanie odpowiedzieć Ci, w jaki sposób powstają zaburzenia układu ruchu oraz w jaki sposób niszczę jej układ kostny. Dodatkowo będziesz miał do zaliczenia wiele ćwiczeń praktycznych które będą przybliżyły cię do wykonywania tego zawodu samodzielnie. 

Zobacz też: http://pieknimlodzi.pl/jak-zostac-barista/

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here