zwierzęta domowe
fot. Pixabay.com

Zastanawiasz się nad wyborem pupila dla siebie i dla swojej rodziny? Twoje dzieci od dawna marzą o zwierzątku, ale do tej pory nie zdecydowaliście, jakiego miałoby być gatunku? Jeśli nie wiesz, co wziąć pod uwagę przy wyborze domowego zwierzątka, podpowiadamy poniżej! Miłej lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/jak-wybrac-zwierzaka-co-musisz-wiedziec/

O czym pomyśleć, zanim wybierzesz zwierzaka?

Jeśli decydujesz się na zakup pupila dla Twojej rodziny, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim powinieneś dokładnie zastanowić się nad tym, jakie zwierzę najlepiej poczuje się w Twojej rodzinie, a także to, z jakim Twoja rodzina poczuje się najlepiej. Wybór wbrew pozorom może nie być wcale łatwy. Ale z pewnością poświęcenie czasu na taką refleksję zwróci się Wam z nawiązką. Pamiętaj, że nie sztuką jest kupić pupila, a następnie przestać sobie radzić z listą obowiązków, jakie są przy nim do wykonania. Wielu ludzi to przerasta, dlatego z taką łatwością porzucają zwierzęta lub oddają je do adopcji. Zrób więc wszystko, co w Twojej mocy, aby takiej sytuacji uniknąć.

Przemyśl więc to, jaki tryb życia prowadzicie. Jeśli nie ma Was ciągle w domu i macie mnóstwo obowiązków, to szybko pojawią się na przykład problemy z wyprowadzaniem psa. Może wówczas lepszym wyborem będzie kot, a może rybki w akwarium? Pamiętaj również o tym, że opieka nad zwierzęciem wiąże się z kosztami. Karma, mieszkanie, ćwiczenia, pielęgnacja, opieka weterynarza – to wszystko nie jest tanie. Weź to pod uwagę i zastanów się, czy nie obciąży to nadmiernie Twojego budżetu.

Czas i miejsce dla zwierzaka

To dwie, bardzo istotne kwestie, które ludzie zdają się pomijać, gdy decydują się na zakup zwierzaka do domu. Tymczasem zwierzę zupełnie jak małe dziecko, wymaga naszego zaangażowania i uwagi. Niektóre zwierzęta również potrzebują ćwiczeń, rozrywek, możliwości wybiegania się czy socjalizacji z innymi zwierzakami tego samego gatunku. Jeśli nie jesteś w stanie zapewnić mu tego wszystkiego, czyli zaspokoić najważniejszych potrzeb, zastanów się, jak podzielić obowiązki nad pupilem w rodzinie. Każdy przecież może ze swojego dnia wygospodarować trochę czasu na opiekę nad zwierzęciem.

Inna kwestia to miejsce dla pupila. Czy aby na pewno masz go w mieszkaniu wystarczająco dużo? A jeśli jesteś osobą, która wynajmuje mieszkanie, czy właściciel wyrazi zgodę na to, aby przebywał tam Twój czworonożny przyjaciel? Jeśli masz rybki czy kanarka, pewnie nie będzie miał nic przeciwko. Ale kot lub pies mogą nie spotkać się z jego pozytywną reakcją.

Zobacz też: http://pieknimlodzi.pl/wybieramy-odpowiednia-karme-dla-kota/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here