Karma dla kociąt

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Jeżeli jednak decydujemy się na posiadanie pupila, musimy pamiętać, że jest to związane nie tylko z przyjemnościami, ale również z obowiązkami. Przede wszystkim kotom należy zapewnić odpowiednie pożywienie już od pierwszych miesięcy życia. Na co należy więc zwrócić uwagę przy wyborze karm dla kociąt?

Postaw na dużą zawartość białka

Organizmy kotów są przystosowane przede wszystkim do trawienia białka. Karma dla kociąt powinna więc przede wszystkim zawierać ten cenny składnik. Dobrze byłoby więc inwestować w produkty mięsne. Można zdecydować się zarówno na karmy na bazie mięsa drobiowego jak i na te na bazie mięsa wieprzowego. Karmy rybne również będą doskonałym wyborem. Coraz więcej osób mówi także o tym, iż zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup mokrej karmy. Karma sucha bardzo często zawiera bowiem w swoim składzie zboża, owoce czy warzywa. Zawartość białka w takiej karmie może więc nie być zbyt wysoka. Ponadto, karma sucha może wymagać od kotów intensywnego gryzienia. Zęby małych kociąt mogą być do tego nieprzystosowane. Zawsze przed dokonaniem zakupu konkretnej karmy, należy starannie przeanalizować jej skład. Warto także poczytać opinie o poszczególnych karmach dla kociąt i wybierać te, które cieszą się jak największą liczbą pozytywnych opinii. Pomoże to uniknąć zakupu nieodpowiedniego produktu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jak już wspomniano powyżej, karma dla kociąt powinna charakteryzować się jak najwyższą zawartością cennego białka. Nie wolno zapomnieć również o tym, że karma ta powinna być przystosowana dla młodych zwierząt. Kocięta mają bowiem nieco inne potrzeby niż dorosłe koty. Na szczęście na opakowaniu poszczególnych produktów zawsze znajduje się informacja dotycząca tego, w jakim wieku dana karma może być spożywana przez kota. Ważna jest także obserwacja swojego pupila, zwłaszcza jeżeli podajemy mu nową karmę. Jeżeli kocię będzie miało nietypowe dolegliwości, zwłaszcza żołądkowe, należy rozważyć odstawienie karmy. Czasami nawet karma dla kociąt wysokiej jakości może u konkretnego zwierzęcia powodować złe samopoczucie. Trzeba także mieć na uwadze to, aby nie przekarmiać kociąt. Najlepiej karmić zwierzęta regularnie, zawsze o tych samych porach. W przeciwnym bowiem razie mogą stać się niespokojne i drażliwe. Mokre karmy dla kotów zawsze muszą być odpowiednio przechowywane. Po otwarciu zawsze powinny znajdować się w lodówce, gdyż niska temperatura pomoże uchronić je przed zepsuciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here