Surowce naturalne kluczem do sukcesu

0
64
Surowce naturalne kluczem do sukcesu

Od stuleci wiadomo, że surowce naturalne są jednymi z najbardziej sprzedawalnych i najcenniejszych towarów na rynkach światowych.

Od stuleci wiadomo, że surowce naturalne są jednymi z najbardziej sprzedawalnych i najcenniejszych towarów na rynkach światowych. To przez surowce naturalne w poprzednich wiekach toczyły się wojny i  walki o wpływy. W dzisiejszym świecie sprawa wygląda nieco inaczej, zamiast wojen stwierdzono, że można inwestować w surowce, jednym z najbardziej rozchwytywanych jest ropa.  Niegdyś inwestycję w ropę możliwe były głównie dla potentatów naftowych, wielkich korporacji i milionerów. W ropę ang. brent jak pokazuje Vestle jest doskonałym przykładem rozpoczęcia przygody z inwestycjami.

Na tym „czarnym” biznesie fortunę zbudował niejeden kraj – Arabia Saudyjska, Rosja, Chiny, USA i Kanada (choć te trzy ostatnie kraje są mocno zdywersyfikowane), Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran i Irak (jednak ich rozwój został zahamowany z różnych geopolitycznych względów), Brazylia, Meksyk, Kuwejt, czy w ostatnim czasie Azerbejdżan i wiele innych. Funkcjonowanie tak potężnych graczy nie oznacza jednak, że na zmianach cen ropy naftowej nie mogą zarabiać także inwestorzy indywidualni.  Oczywiście, że mogą. Dzięki takim brokerom finansowym jakim jest np. Vestle inwestorzy indywidualni nawet z najmniejszą wiedzą mogą zarobić na ropie. Każdy inwestor musi jednak wiedzieć, że cena ropy potrafi się zmienić z godziny na godzinę. Vestle jako jedna z wielu firm wprowadziła możliwość korzystania z aplikacji mobilnych, w których możemy w mgnieniu oka sprawdzić kurs baryłki ropy. Ceny ropy naftowej w szczytowym momencie osiągały wartość 160 dolarów za baryłkę, czyli mniej więcej dolara za litr paliwa. To oznacza, że w przypadku wzrostu cen paliwa (na historycznym szczycie) o 10%. Jednym sposobem inwestowania w ropę naftową są niezwykle popularne i wyjątkowo łatwe w użyciu kontrakty CFD (Contract for Difference), których wartością bazową jest ropa naftowa (zwykle WTI lub Brent). Instrumenty te oferuje Vestle, z racji tego że nie możemy w ten sposób inwestować na warszawskiej giełdzie. Najprawdopodobniej jest to najłatwiejsza, najszybsza i jedna z najtańszych pod względem prowizji i spreadów form spekulacji na ropie naftowej. Zaletą takiego rozwiązania są również bardzo niewielkie wymogi kapitałowe, bowiem kontrakty CFD są wysoko lewarowane (na polskim rynku nawet 1:100). W kontrakty CFD na czarne złoto można inwestować z taką samą łatwością jak w waluty, kontrakty na akcje, czy metale szlachetne. Warto jednak mieć na uwadze, że koszty inwestycji (prowizje, spready), wysokość dźwigni finansowej oraz płynność realizacji zleceń są znacznie zróżnicowane, a w związku z tym przed rozpoczęciem inwestycji należy w przypadku małego doświadczenia skorzystać z pomocy specjalistów, choćby nawet tych udostępnionych przez Vestle, który otwarty jest na współpracę z początkującymi inwestorami. 

Spekulanci wróżą, że czas inwestycji w ropę naftową dobiega końca z racji szybkiego rozwoju samochodów elektrycznych. Pewne jest, że samochody elektryczne wpłyną na cenę ropy naftowej, jednak w naszej ocenie nie znacząco. Cena może jedynie się nieznacznie obniżyć. Ważne jest to by inwestować rozsądnie i korzystać z pomocy specjalistów, wówczas masz większą pewność, że nie stracisz swojego majątku tylko zyskasz. Postępuj rozważnie i rozsądnie, nie ulegaj spekulacjom osób, które niekoniecznie będą specjalistami. Rynek ropy jest rynkiem podatnym na wahania ceny jednak bardzo szybko odbija swoje straty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here