Styl ekspresjonistyczny w aranżacji wnętrz

Ekspresjonizm to kierunek w sztuce, który pojawił się w Europie w końcu XIX wieku jako swego rodzaju przeciwwaga dla impresjonizmu. Styl ten wyróżnia się m.in. zniekształceniem świata przedstawionego czy wykorzystaniem nietypowych dla rzeczywistości barw. Do dziś ekspresjonistyczne obrazy i inne dekoracje cieszą się dużą popularnością. Sprawdź, czym się charakteryzują i w jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej.

Ekspresjonizm – czym się charakteryzuje?

Ekspresjonizm (https://www.gallerystore.pl/ekspresjonizm) w sztuce wyróżnia się bezkompromisową formą. Obrazy w stylu ekspresjonistycznym są niezwykle dynamiczne, kolorowe i odważne. Twórcy tego nurtu wykorzystują w swych kompozycjach barwne kontrasty, które służą m.in. osiągnięciu dysharmonii na obrazie. Dzieła ekspresjonistyczne cechują się również subiektywizmem oraz dużą emocjonalnością.Początek formularza

Nurt ten może przyjmować różne oblicza, dlatego też obrazy utrzymane w tym stylu są bardzo różnorodne. Dzięki temu każdy znajdzie wśród nich dzieło idealnie dopasowane do własnego gustu.

Obrazy ekspresjonistyczne – nie tylko do nowoczesnych wnętrz

Mogłoby się wydawać, że ekspresjonizm to nurt pasujący jedynie do nowoczesnych, współczesnych aranżacji. Nic bardziej mylnego. Obrazy, tapety czy plakaty ekspresjonistyczne świetnie sprawdzą się też w innych aranżacjach. Na przykład, pasują idealnie do wnętrz wykończonych w stylu eklektycznym, czyli łączącym w sobie różne, często pozornie przeciwstawne estetyki, np. nowoczesność i klasykę. W takich aranżacjach obrazy ekspresjonistyczne staną się efektownym uzupełnieniem stylowego wnętrza. Bez obaw możesz zatem postawić na ekstrawagancki obraz na ścianie, mebel w stylu klasycznym bądź Art Deco, a także wzorzysty dywan w duchu boho lub etno.

Dzieła ekspresjonistyczne świetnie pasują także do pomieszczeń wykończonych w dawnym stylu. Możesz je zatem zestawić z umeblowaniem albo akcesoriami pochodzącymi lub przynajmniej inspirowanymi latami dwudziestymi i trzydziestymi ubiegłego stulecia. Obrazy te wspaniale ożywią nastrój i dodadzą charakterystycznego klimatu pomieszczeniu. Staną się też ponadczasową ozdobą, która udekoruje pomieszczenie.

Obraz w salonie czy sypialni?

Salon jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w domu. Aby zatem podkreślić jego wyjątkowy charakter i piękno, zawieś w nim na ścianie obraz w stylu ekspresjonistycznym. Efektowne, oryginalne dzieło wiszące nad kanapą albo stołem stanie się ozdobą każdego salonu. Obrazy te pasują również doskonale do sypialni albo gabinetów. Możesz zdecydować się na jedno duże dzieło lub tzw. poliptyk, czyli obraz składający się z kilku części.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here