Soczewki kontaktowe a syndrom oka biurowego

W dobie współczesności trudno wyobrazić sobie życie bez komputera. Używamy go nie tylko do pracy, ale i rozrywki. Jak jednak wskazują badania, im dłużej i częściej korzystamy z urządzenia, tym większe możemy mieć problemy ze wzrokiem. O odpowiednią kondycję oczu zadbać powinniśmy wszyscy. Szczególna odpowiedzialność ciąży jednak na osobach, które cierpią na zaburzenia widzenia. Jakie soczewki kontaktowe do pracy przy komputerze będą dla nich odpowiednie?

Syndrom oka biurowego to dolegliwość, na którą cierpi coraz więcej osób. Jakie są jej objawy? W początkowej fazie oczy stają się przesuszone i zaczerwienione, pojawia się ból i pieczenie. Z czasem dochodzą problemy z ostrością widzenia, a narząd wzroku staje się wrażliwy na światło. Coraz częściej pojawia się efekt widzenia jak przez mgłę.

Winne jest zbyt długie wpatrywanie się w ekran komputera. W trakcie użytkowania sprzętu nasze oczy przez dłuższy czas skupiają się bowiem na jednym punkcie, czego skutkiem jest rzadsze mruganie. Sprawia ono, że narząd wzroku traci swe optymalne nawilżenie. Wówczas o wiele łatwiej o podrażnienie i pieczenie oka. W przypadku osób noszących na co dzień soczewki kontaktowe może to prowadzić do zmniejszenia komfortu ich użytkowania. Jak do tego nie dopuścić?

Odpowiedź wydaje się prosta – dobierając odpowiednie szkła kontaktowe. W tym celu warto przejrzeć ofertę salonu optycznego https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki. W asortymencie dostępne są soczewki progresywne, sferyczne i toryczne. Z kolei miłośników metamorfoz na pewno ucieszą soczewki kolorowe, które pozwalają na zmianę barwy tęczówki.

Jak uniknąć syndromu oka biurowego, gdy nosimy szkła kontaktowe?

By zapobiec powstawaniu syndromu oka biurowego podczas noszenia soczewek kontaktowych, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie oka. W tym celu warto stosować tzw. sztuczne łzy. Są to krople nawilżające specjalnie dostosowane do potrzeb użytkowników szkieł kontaktowych. Najlepiej, w przypadku noszenia soczewek kontaktowych wybrać te, które nie zawierają żadnych substancji konserwujących.

Zwróćmy także uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane soczewki kontaktowe, które zamierzamy nosić. Najlepiej, jeśli będzie to hydrożel. Charakteryzuje się on bowiem wysokimi współczynnikami uwodnienia i przepuszczalności tlenu. Co to w praktyce oznacza? Że zapewnia oczom bardzo dobre nawilżenia. Nie zapominajmy także o tym, by dać oczom odrobinę „oddechu” i czasem zamieńmy szkła kontaktowe na okulary.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here