Smartband

Smartbandy cieszę się bardzo dużą popularnością przede wszystkim wśród osób, które regularnie uprawiają sport. Modne sportowe opaski na ręce mierzą aktywność organizmu podczas ćwiczeń oraz pozwalają monitorować funkcje życiowe. Sprawdzą się nie tylko wśród sportowców. Co warto wiedzieć na ich temat?

Smartbandy to opaski na rękę, które pozwalają monitorować aktywność fizyczną. Osoby, które regularnie uprawiają sport, mogą w ten sposób śledzić swoje osiągnięcia i porównywać wyniki. Monitorowanie liczby wykonanych kroków i spalone kalorie jest też bardzo przydatne dla osób, które nie uprawiają regularnie sportu, ale chciałyby trochę schudnąć. Najlepsze smartbandy i smartwatche znajdziesz na stronie: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartwatche.html.

Czym są smartbandy?

Smartband to inteligentna opaska na rękę, która cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród sportowców. Dzięki urządzeniu można monitorować swoją aktywność fizyczną podczas treningu sportowego i nie tylko. Pomiar ciśnienia i pulsometr pomagają kontrolować swoje zdrowie w każdej sytuacji. Smartband zapewnia dostęp do ogromnej liczby danych, dzięki czemu można mierzyć swoją aktywność podczas uprawiania różnego rodzaju sportów.

Smartbandy to podobne urządzenia jak smartwatche, ale są między nimi pewne różnice. Smartband to prosta opaska sportowa, która służy do pomiaru aktywności fizycznej. Z kolei smartwatch to zegarek połączony z telefonem, bardziej zaawansowany technologicznie niż smartband. Smartwatche mają bardziej zaawansowane funkcje, takie jak prowadzenie rozmów. Różni je również cena. Najlepsze modele kosztują nawet kilka tysięcy złotych, natomiast nawet najdroższe smartbandy nie są droższe niż 800 złotych.

Opaska sportowa ma nieduży wyświetlacz, na którym wyświetlane są wszystkie informacje. Urządzenie jest wyposażone w sensory, które monitorują funkcje życiowe użytkownika i zbierają dane. Zsynchronizowanie opaski ze smartfonem pozwala uzyskać dostęp do wszystkich danych, aby śledzić swoje osiągnięcia i móc dzielić się nimi w mediach społecznościowych.

Dla kogo są przeznaczone smartbandy?

Choć wydawać by się mogło, że opaska monitorująca aktywność fizyczną jest przeznaczona tylko dla sportowców, tak naprawdę jest to przydatny gadżet dla każdego. Jako że może ona zapewnić sprawne śledzenie osiągnięć sportowych niemal w każdej dziedzinie, jest to obowiązkowe wyposażenie każdej osoby, która regularnie uprawia sport. Ten inteligentny zegarek sprawdzi się jednak w przypadku większości osób. Jego podstawowe funkcje, takie jak data, godzina i sprawdzanie powiadomień z telefonu i komunikatorów doceni każdy. Jest to też odpowiedni prezent dla starszych osób, które powinny często sprawdzać ciśnienie krwi i pracę serca. Smartband pozwala bowiem monitorować czynności życiowe nie tylko podczas wykonywania aktywności fizycznej, ale i w czasie odpoczynku.

Smartbandy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas zakupu smartbanda musisz zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcje, ale też na jakość urządzenia.

  • Materiał, z którego wykonany jest smartband to kwestia, na którą musisz zwrócić uwagę. Warto wybrać urządzenie z miękkiej i wytrzymałej gumy, która nie będzie uciskać i podrażniać skóry. Taka opaska jest też odporna na zabrudzenia i uszkodzenia.
  • Wodoodporność – to ważna cecha, kiedy ćwiczysz na świeżym powietrzu. Wodoodporna opaska nie zniszczy się podczas deszczu, ani kąpieli w basenie.
  • Czas pracy baterii – im dłuższy, tym lepiej, dzięki czemu używanie opaski będzie komfortowe.
  • Wyświetlacz – nie wszystkie opaski są w niego wyposażone i wtedy wyniki odczytuje się na smartfonie. Jeśli wybierasz smartband z wyświetlaczem, zwróć uwagę, aby miał on co najmniej 1 cal, dzięki czemu informacje będą czytelne.
  • System operacyjny – musi być kompatybilny z systemem smartfona, inaczej nie sparujesz ze sobą obu urządzeń, co sprawi, że korzystanie z wielu funkcji będzie niemożliwe.
  • Funkcje – warto wybrać opaskę wyposażoną w funkcje dostosowane do swojego planu treningowego. Biegacze muszą zwrócić uwagę na gps i pulsometr, a osoby ćwiczące na siłowni powinny sprawdzić czy opaska ma licznik spalonych kalorii i licznik odmierzający czas spędzony na wykonywaniu ćwiczeń. Dodatkowe ciekawe funkcje to monitorowaniu snu, sterowanie muzyką

Dlaczego warto zdecydować się na smartbandy?

Smartbandy to modne urządzenia, które mają wiele przydatnych funkcji. Są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się niemal u każdego, bez względu na aktywność fizyczną. Przede wszystkim powinny po nie sięgnąć osoby, które regularnie uprawiają sport. Dostęp do dużej ilości danych sprawia, że inteligentna opaska sportowa sprawdzi się podczas uprawiania wielu dyscyplin, takich jak aerobik, bieganie, pływanie, ćwiczenia na siłowni czy jazda na rowerze.

Również osoby, które nie mogą zmotywować się do uprawiania sportu, powinny zdecydować się na opaskę, ponieważ ciekawe funkcje sprawiają, że łatwiej zmotywować się do ćwiczeń. Licznik spalonych kalorii i krokomierz pomogą na bieżąco monitorować swoją aktywność, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jak dużo ruchu potrzebujesz, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Kompatybilna platforma Android, iOS Komunikacja Bluetooth, Wodoszczelność to parametry, na które warto zwrócić uwagę kupując tablety, smartfony i opaski sportowe. Wyrażając zgodę w kwestii przesyłania newsletterów można przedstawiać spersonalizowane oferty, aby lepiej prezentować treści interesujące dla użytkownika. W każdej chwili możesz wyłączyć powiadomienia i proponowane produkty oraz masz dostęp do swoich danych i prawo do ich sprostowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here