Skąd wziął się fenomen Lego Ninjago?

0
421

W ciągu ostatnich kilku dekad poszczególne serie klocków Lego pojawiały się i znikały, aby następnie powrócić w nieco innym wydaniu. Duńska firma wiele eksperymentowała z tematyką oraz formą zestawów, starając się odszukać idealną niszę w rynku zabawek. Od klasycznych piratów, rycerzy czy nurków zwiedzających podwodny świat, Lego nigdy nie brakowało pomysłów na nowe wątki. Serie te stały się jednak powtarzalne, a Lego zorientowało się, że czegoś im brakuje. Dziś w ofercie Lego możemy spotkać się przede wszystkim z zestawami na licencjach różnych filmów czy nawet gier komputerowych, w towarzystwie kolekcjonerskich, technicznych zestawów oraz niezmiennego Lego City, które dziś objęło wiele innych, mniejszych serii. Jedną z nielicznych oryginalnych serii, która utrzymuje się wiele lat, jest jednak Lego Ninjago, jeden z największych fenomenów firmy od lat. Na czym polega sekret tych klocków i czemu zawdzięczają swoją popularność.

Rozpoznawalność i ciekawa fabuła – klucz do sukcesu Lego Ninjago!

Lego nieustannie analizuje rynek i sprawdza, co cieszy się największą popularnością. Po ogromnym sukcesie Bionicle, jednej z pierwszych serii Lego o własnej fabule oraz dodatkowych mediach w celach promocyjnych, wyraźnie było widać, czego dzieci chcą tak naprawdę. Lego Ninjago w dużej mierze wykorzystało i usprawniło to, co przyczyniło się do popularności jego poprzedników. Kolorowe zestawy o potencjale kolekcjonerskim, rozpoznawalne i charakterystyczne postacie o własnym znaczeniu fabularnym, a także wydawanie nowych zestawów zgodnie z opowiadaną historią danej serii okazały się strzałem w dziesiątkę. Lego Ninjago w pełni korzystało z innych mediów, takich jak filmy czy gry, aby jeszcze lepiej wypromować swoją markę, nawet wydając serial na kanały dla dzieci. Warto zaznaczyć, że w odróżnieniu od Bionicle, linia fabularna Lego Ninjago jest dość prosta i elastyczna, dzięki czemu najmłodszej widowni o wiele łatwiej jest za nią podążać.

Ciekawe zestawy Lego Ninjago – interaktywność i zróżnicowanie!

Można śmiało stwierdzić, że Lego Ninjago nie zyskałoby takiej popularności, gdyby projektanci zestawów w tej serii nie dołożyli tak wielu starań, aby była atrakcyjna dla dzieciaków. Mowa tu przede wszystkim o dużym zróżnicowaniu tematycznym poszczególnych klocków, a także dużej ilości interaktywnych elementów, takich jak wyrzutnie, proste mechanizmy, zapadnie, np. https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Klocki-i-sortery_Lego_Ninjago-833.html. Modyfikacje te sprawiają, że zabawa takimi klockami wydaje się dziecku o wiele ciekawsza, oferując szereg dodatkowych możliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here