Skąd bierze się grzyb w domu?

0
1017

Grzyb na ścianach to częsty problem osób, które mieszkają w starych domach, które nie są ocieplone i nie zastosowano w nich nowoczesnych rozwiązań. Jest to nie tylko problem natury estetycznej, gdyż grzyb jest bardzo szkodliwy dla zdrowia mieszkańców.

Długotrwałe przebywanie w zagrzybionym pomieszczeniu powoduje wiele chorób układu oddechowego. Najbardziej zagraża on niemowlętom, małym dzieciom i osobom starszym, które mają obniżoną odporność organizmu bądź cierpią na choroby przewlekłe. Jest on swoistą trucizną, która stopniowo wyniszcza organizm.

Pleśń w mieszkaniach

Wiele osób zastanawia się, skąd bierze się grzyb w domu. Najczęstszym powodem jest nadmierna wilgoć w pomieszczeniach i słaby przepływ powietrza. Zazwyczaj grzyb pojawia się w kuchni, łazience, na klatce schodowej oraz na ścianach zewnętrznych. Niestety najbardziej uwydatnia się on w okresie jesiennym i zimowym, gdy pomieszczenia są regularnie ogrzewane.

Odgrzybianie mieszkania można zlecić profesjonalnym przedsiębiorstwom, które posiadają niezbędny do tego celu sprzęt i silne środki chemiczne. Koszt takiej usługi jest dość wysoki, gdyż wynosi od od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Na ostateczną cenę wpływ ma wiele czynników, między innymi ilość zużytych środków chemicznych, czas pracy specjalistów i wielkość zabrudzeń.
Nieco łagodniejsze preparaty, które w krótkim czasie pozwalają usunąć czarne plamy dostępne są w wielu dyskontach, supermarketach, sklepach ogrodniczych, sklepach internetowych oraz sklepach chemicznych. Najczęściej występują one w formie praktycznych aerozoli lub sprayów. Podczas aplikacji należy zachować wzmożoną ostrożność, gdyż środki te są silnie drażniące. Kontaktu z nimi nie powinny mieć małe dzieci, gdyż podrażniają one drogi oddechowe.

Przed aplikacją należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Niestety nie istnieją w pełni bezpieczne, szybkie i domowe metody usuwania grzyba ze ścian. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przeprowadzenie gruntownego remontu i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań.

Aby zapobiec pojawianiu się pleśni warto regularnie wietrzyć poszczególne pomieszczenia i je osuszać oraz nie utrzymywać zbyt wysokiej temperatury. Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie w odpowiednim miejscu małej kratki wentylacyjnej bądź elektrycznego wentylatora. Tego typu produkty szybko pochłaniają nadmiar wilgoci.

Za szafami lub komodami można ustawić małe i poręczne pochłaniacze wilgoci. Urządzenia te wyposażone są w specjalny wkład, który skutecznie i regularnie chłonie wilgoć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here