RF Mikroigłowy

0
1503

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa) jest zabiegiem estetycznym, który powstał z połączenia dwóch technik – radiofrekfencji i mezoterapii mikroigłowej. Zabieg ten przynosi poprawę skórze zwiotczałej, nieelastycznej, z powiększonymi porami, bliznami czy trądzikiem.

Wśród efektów stosowania RF mikroigłowy można wymienić ujędrnienie, wygładzenie zmarszczek, optyczny lifting skóry, wyrównanie kolorytu i przywrócenie blasku i witalności skórze. Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do walki ze starzeniem się skóry i charakteryzuje się niezwykłą elastycznością zastosowań. Poprzez odpowiedni dobór głowic o odpowiednim obszarze zabiegowym, procedurę można dostosować do potrzeb skóry tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

W jaki sposób działa radiofrekfencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami (frakcjonowaniu) i podgrzewaniu jej za pomocą fali radiowej. Do wykonania zabiegu niezbędny jest odpowiednie urządzenie, do którego mocowane są głowice o różnych rozmiarach. Głowice są sterylne i należy wymieniać je po każdym zabiegu.

Standardowe rozmiary głowic inwazyjnych (czyli do nakłuwania) to 25PIN, 49PIN i 81PIN, które zawierają kolejno po 25, 48 i 81 mikroigieł, a więc pokrywają różne obszary. Aparat do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej reguluje moc i częstotliwość pulsów wysyłanych do głowicy, co pozwala na precyzyjne dostosowanie mocy zabiegu do potrzeb skóry. Istnieją także głowice nieinwazyjne przeznaczone dla osób, którym nie jest zalecane nakłuwanie mikroigłami.

Jak przebiega zabieg?

Głowica przyłożona do skóry tworzy w niej mikrouszkodzenia termiczne, które podrażniają głębokie warstwy skóry, stymulując je do regeneracji. W ten sposób skóra zmuszona jest do produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i nawilżenie skóry. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez krótkie podgrzanie skóry do temperatur w zakresie od 40 do 80ºC.

Im wyższa temperatura, tym głębsze warstwy skóry zostaną podrażnione. Głowice inwazyjne posiadają na swojej powierzchni mikroigły, które wkłuwane są na głębokość 0.5mm do 3mm, co pozwala na precyzyjną penetrację wszystkich warstw skóry. W zabiegu tym można zatem dokładnie regulować intensywność stymulacji skóry tak, aby osiągnąć pożądane efekty.

Aby osiągnąć trwały efekt wykonuje się serię 3-4 zabiegów. Poprawa jakości skóry po przejściu serii RF mikroigłowej  jest trwała i daje efekt odmłodzenia, liftingu i wygładzenia skóry. Staje się ona jędrniejsza, poprawia się jej koloryt i zredukowane są przebarwienia.

Czy zabieg RF mikroigłowego jest bezpieczny?

W porównaniu do innych zabiegów, które dają podobne efekty, zabieg ten jest bardzo bezpieczny i pozwala na precyzyjną stymulację wybranej powierzchni skóry. Przed zabiegiem na skórę należy nałożyć maść znieczulającą, szczególnie kiedy zabieg wykonywany jest z użyciem głowic inwazyjnych. Po zabiegu zalecane jest schłodzenie obszaru, na którym wykonywany był RF mikroigłowy.

Możliwe jest wystąpienie zaczerwienienia i obrzęku, które stopniowo ustępują. Należy unikać opalania się i stosowania innych inwazyjnych zabiegów kosmetycznych bezpośrednio po zabiegu.

Komu nie zaleca się tego zabiegu?

Do przeciwwskazań należą głównie: ciąża, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i choroby układu krążenia. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem oraz odnosić się do zaleceń specjalisty wykonującego zabieg.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here