Produkcja idealna

Co gdybyśmy mogli zaplanować wyprodukowanie towaru i nie musieli myśleć jak? Gdybyśmy nie musieli tłumaczyć pracownikom co i kiedy mają robić? Być może zupełnie nie da się uniknąć pewnych obowiązków, jednak można sobie w dużej mierze ułatwić zadanie. Oto jak może wyglądać produkcja.

Nie ma jak klasyk

W tradycyjnym przypadku nad wszystkim pieczę trzyma człowiek. Niestety człowiek nie myśli tak szybko jak robi to komputer. Potrafi się przy tym pomylić. Oznacza to, że nie każda decyzja podjęta przez człowieka będzie idealna. Nawet jeśli w efekcie dojdzie do zamierzonego celu linii produkcyjnej.

Człowiek również nie zauważy wszystkiego. W przypadku zmechanizowanych linii produkcyjnych łatwo jest przeoczyć drobiazg. Etykieciarka może mieć złą datę i co wtedy? Ano trzeba będzie usuwać błędnie opisane etykiety i zakładać nowe. Oznacza to dla pracodawcy wydłużenie czasu produkcji a przy dużym obłożeniu także straty finansowe wynikające z opłacenia nadgodzin.

Oczekiwania

Cały proces można zdecydowanie usprawnić inwestując w cyfryzację. Decyzje będzie wtedy podejmował komputer, czyli całość będzie zajmowała dużo mniej czasu. System zarządzania produkcją sprawia, że człowiek nie musi wykonywać dodatkowej pracy. Może zająć się swoją wyznaczoną funkcją.

Komputer biorąc pod uwagę dostępne środki ludzkie oraz maszyny rozporządzi pracę tak, żeby była najlepiej zoptymalizowana. Pracownicy kontaktują się z systemem z pomocą tabletów, komputerów i terminali. Ilość dostępnych pracowników przekazywana jest poprzez odbijanie karty na początku i końcu pracy. Dzięki temu baza danych uzupełniona jest o wszystkie szczegóły.

Najważniejsze są efekty

Jak to wygląda w praktyce? Ano najsłabszym czynnikiem jest element ludzki. Komputer będzie zawsze odnosił się do informacji, które zostaną mu podane. Jeśli pracownicy będą na bieżąco uzupełniali dane wtedy wszystko będzie przebiegało sprawnie. Najważniejsze zatem będzie wyedukowanie pracowników. Praca z użyciem systemu zarządzania produkcją jest maksymalnie zoptymalizowana.

Bez względu na to jak dużym obiektem musimy zarządzać. System zarządzania produkcją będzie dużym ułatwieniem a dzięki temu oszczędnością czasu i pieniędzy. Przygotowanie merytoryczne pracowników do obsługi takiego rozwiązania, to jedyne co musimy zrobić. Dobra organizacja i szybkie reagowanie na zaistniałe problemy sprawią, że unikniemy wielu komplikacji.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here