Poduszka anatomiczna

Poduszki anatomiczne cieszą się coraz większą popularnością. Siedzący tryb życia i praca wymagająca długotrwałego przebywania w jednej pozycji sprawiają, że wiele osób zmaga się z bólami kręgosłupa. Wyjątkowo często dochodzi do przeciążenia kręgów szyjnych. Objawami złej kondycji tego obszaru są ból, sztywność, mrowienie i drętwienie górnych kończyn. Warto zapewnić swojemu kręgosłupowi odpoczynek w czasie snu. Jak wybrać odpowiednią dla siebie poduszkę?

Zalety poduszek anatomicznych

Produkty z tej kategorii wykonywane są ze specjalnego tworzywa, które się nie odkształca. Takie poduszki nie spłaszczają się pod wpływem ciężaru leżącej na nich osoby. Zachowują kształt najbardziej optymalny dla podparcia kręgów szyjnych. Produkowane ze specjalnych pianek wysokoelastycznych, przedmioty reagują również na temperaturę. Tworzywo oddaje ciepło przekazane przez powierzchnię skóry leżącej na nim osoby. Dzięki odpowiednim kanałom wentylacyjnym nie doprowadza jednak do przegrzania. Poduszka anatomiczna zapewnia również odpowiedni poziom odprowadzania wilgoci. Warto wiedzieć, że możliwy jest również zakup modeli biodegradowalnych.

Wybór odpowiedniego modelu

Osobom doświadczającym niekorzystnych objawów ze strony swojego kręgosłupa pomóc może ortopedyczna poduszka anatomiczna. Tego rodzaju produkty należy dopasować do budowy ciała i pozycji przyjmowanej w czasie snu. Akcesoria z tej kategorii różnią się przede wszystkim kształtem. Osoby śpiące na boku powinny wybierać modele z profilowaniem w kształcie dodatkowego wałka. Wypełnia o przestrzeń pomiędzy ramieniem a głową, zapewniając podparcie kręgów szyjnych. Osoby, które śpią na plecach, powinny zdecydować się na modele ze specjalnym wcięciem. Umożliwiają optymalne ułożenie kręgosłupa w takiej pozycji. Poduszka anatomiczna dla osób śpiących na brzuchu to płaski przedmiot, często w kształcie czteroramiennej gwiazdy. Zapewnia najbardziej bezpieczne i zdrowe spanie w tej pozycji. W bogatej ofercie pojawiają się również poduszki anatomiczne dla osób zmieniających pozycję podczas odpoczynku. Zaleca się dopasować model najbardziej odpowiedni do własnego zapotrzebowania. Aby wybrać właściwy rozmiar poduszki, zazwyczaj konieczne jest zmierzenie szerokości swoich barków.

Wsparcie przeciążonego kręgosłupa

Spanie na specjalnie dopasowanej poduszce zapewni odpoczynek przeciążonym w ciągu dnia kręgom. Z pewnością pomoże to osobom, które często budzą się z wrażeniem sztywności i bólem karku. Poduszki z tej kategorii mogą być również stosowane profilaktycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here