Organizujemy urodzin dla dzieci

Urodziny dla dzieci to zawsze wielkie przeżycie. Zwłaszcza jeśli spędza je w gronie przyjaciół i najbliższych. Kolorowe dekoracje i kilka atrakcji z łatwością sprawią, że przyjemne wspomnienia zostaną z dzieckiem na o wiele dłużej, niż nawet najbardziej wyszukane prezenty. Podpowiadamy, jak zabrać się do organizacji urodzinowego przyjęcia swojej pociechy.

Zacznij z odpowiednim wyprzedzeniem

Jeśli urodziny dla dzieci mają odbyć się w domu, przygotowania zwykle wystarczy rozpocząć 3-4 tygodnie wcześniej. Taki termin powinien wystarczyć, żeby przyjaciele Twojej pociechy zarezerwowali sobie odpowiednią datę na małe przyjęcie dla nich. Dekoracje i tort można zamówić nawet kilka dni wcześniej, ale by uniknąć niepotrzebnych nerwów lepiej to zrobić przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem przyjęcia.

Jeśli jednak impreza urodzinowa ma się odbyć w jakimś miejscu, typu ulubiona sala zabaw Twojego dziecka, przygotowania lepiej rozpocząć odpowiednio wcześniej. Zwłaszcza jeśli myślisz o jakimś popularnym, obleganym miejscu. W takiej sytuacji rezerwację sali trzeba czasem zrobić nawet kilka miesięcy wcześniej.

Ważne są atrakcje

Jeśli masz czas i lubisz kreatywne zabawy atrakcje dla dzieci możesz przygotować samodzielnie. Czasem wystarczy sporo kolorowego papieru, kredek i pisaków lub zestaw do tworzenia baniek mydlanych, by uatrakcyjnić przyjęcie.

Jeśli przyjęcie ma się odbyć w specjalnie zarezerwowanej do tego sali, zwykle nie trzeba się przejmować tematem atrakcji. Zwykle samo miejsce oferuje albo odpowiednia atrakcje, albo własnego animatora.

Dla osób, które nie chcą zajmować się organizacją atrakcji, ale mimo wszystko chcą zorganizować przyjęcie we własnym domu lub ogrodzie, zawsze pozostaje możliwość wynajęcia animatora. Tu jednak warto pamiętać, by też zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Tort i przekąski

Urodziny dla dzieci nie mogą obyć się bez tortu dla solenizanta. Najlepiej jeśli widniej na nim personalizowania dedykacja. Można też zamówić ciasto z dekoracją związaną z jego ulubionym hobby, albo ulubioną postacią z filmu lub bajki.

Na przyjęciu nie może też zabraknąć przekąsek, ważne by były one różnorodne i kolorowe. Dobrze jest też unikać samych słodyczy i chipsów, a postawić raczej na owoce i kolorowe kanapki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here