Nowe biurko

Nie ma biura bez biurka, jakkolwiek na naszych oczach dzieje się mała rewolucja. Zgodnie z zaleceniami specjalistów urzędy zaczynają zachęcać swoich pracowników do odejścia od pracy siedzącej na rzecz pracy stojąco-siedzącej. Jak niezbicie wynika z badań, taka zmiana korzystnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie zatrudnionych, poprawi atmosferę, a nawet podniesie wydajność pracy. Liderami pod tym względem okazują się Wielka Brytania, USA i kraje skandynawskie, gdzie stojąco-siedzące miejsca pracy stały się normą.

Nie jest tajemnicą, że pracownicy biurowi, nawet ci z krótkim stażem pracy, nagminnie uskarżają się na chroniczne bóle pleców i karku. Częste absencje wynikające z dolegliwości bólowych spowodowanych siedzącym trybem pracy skłoniły wspomnianych już specjalistów do sięgnięcia po zaskakujące w swojej prostocie rozwiązanie, to jest uaktywnienie pracownika poprzez postawienie go na nogi. Tylko jak pracować na stojąco w biurze, w którym na co dzień przeglądamy setki dokumentów?

Biurko regulowane

Tu z pomocą przychodzi biurko z regulacją wysokości ze sklepu fly-desk.com. Każde biurko elektryczne do pracy na stojąco posiada panel z przyciskami do regulacji pozycji blatu, który to panel przechowuje w swojej pamięci wybrane przez nas wysokości. Trzeba przyznać, że oferowane przez sklep biurka do siedzenia/stania odznaczają się lekkością konstrukcji i starannością wykonania. Jakie biurko regulowane kupić? Najlepiej wyposażone w akcesoria, takie jak ramiona z pojedynczym i podwójnym uchwytem do monitora z możliwością obracania, organizery kabli i moduł antykolizyjny automatycznego zatrzymywania blatu, które uczynią miejsce pracy bliskim ideału.

Badania dowodzą, że praca na stojąco korzystnie wpływa na układ krążenia człowieka i zmniejsza ryzyko zapadnięcia na chorobę serca. Ale przede wszystkim odciąża kręgosłup i poprawia wentylację całego organizmu, co skutkuje ustąpieniem dolegliwości bólowych pleców, karku i głowy. Ustalono również, że ciągnące się z reguły w nieskończoność spotkania i narady na stojąco trwają o 1/3 krócej.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here