szczoteczka soniczna
fot. pixabay.com

Nasze zęby są uzależnione nie tylko od regularności szczotkowania. Wiele zależy od używanego przez nas pędzla. Szczoteczki soniczne stają się coraz bardziej popularne. Dla tych, którzy chcą wiedzieć, która szczoteczka soniczna działa najlepiej?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/szczoteczka-soniczna-czy-elektryczna-ktora-wybrac/

Co to jest szczoteczka soniczna?

Konstrukcja szczoteczki sonicznej prawie nie różni się od szczoteczki elektrycznej. Znów mamy dość gruby uchwyt na akumulator. Jest panel kontrolny z kilkoma przyciskami. Różnicę widać w główce szczoteczki.

Elektryczna szczoteczka do zębów – oprócz tradycyjnej główki może mieć również okrągłą, obracającą się z dużą prędkością główkę. Okrągły kształt głowy przypomina profesjonalne narzędzia stomatologiczne i umożliwia efektywne dopasowanie do kształtu zęba oraz oczyszczenie jak największej powierzchni.

Soniczna szczoteczka do zębów – posiada wydłużoną końcówkę, która wygląda podobnie do zwykłej manualnej szczoteczki do zębów. Główka szczoteczki sonicznej wykonuje zupełnie inne ruchy niż główka szczoteczki elektrycznej. Wykonuje zamaszyste ruchy, które niektórzy specjaliści uważają za bardziej efektywne. Kształt główki szczoteczki sonicznej ma jeszcze jedną zaletę.

Soniczna i elektryczna szczoteczka do zębów

Elektryczna szczoteczka do zębów czyści nasze zęby do 10 000 ruchów oscylacyjnych i 40 000 pulsujących w ciągu jednej minuty. Robi to wrażenie, gdy porównamy częstotliwość ruchów dłoni do manualnej szczoteczki do zębów. Jednak porównując to do technologii dźwięku, nie robi to wielkiego wrażenia. Szczoteczka soniczna wykonuje ponad 31 000 ruchów na minutę. Dzięki temu może usunąć znacznie więcej płytki nazębnej niż elektryczna szczoteczka do zębów.

Elektryczna szczoteczka do zębów – do 10.000 ruchów oscylacyjnych i 40.000 pulsujących ruchów / min. Soniczna szczoteczka do zębów – ponad 31 000 ruchów na minutę. Warto również zwrócić uwagę, że istnieją również szczoteczki elektryczne pracujące w technologii 3D (np. Oral B Genius), które łączą w sobie trzy rodzaje ruchu: pulsację, oscylację i rotację. Łącznie wygeneruje to ponad 58 000 częstotliwości ruchu, co przekłada się na bardzo skuteczne i jednocześnie delikatne pękanie płytki nazębnej, która jest następnie usuwana.

Przeczytaj też: http://pieknimlodzi.pl/wybieramy-maszynke-do-strzyzenia/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here