Kotły centralnego ogrzewania z klasą 5 – zalety, charakterystyka i przykłady

Kotły c.o. z 5 klasą to najnowocześniejsze urządzenia grzewcze przeznaczone do wykorzystania w domach jednorodzinnych oraz większych budynkach. Zazwyczaj bazują na ekologicznych paliwach typu – pellet i ekogroszek. Spotkać się można również z kotłami klasy 5 spalającymi drewno.

Kotły c.o. z 5 klasą posiadają specjalne certyfikaty 5 klasy i ecodesign, które gwarantują ekologiczne rozwiązania. Nie zanieczyszczają środowiska i ograniczają do minimum emisję szkodliwych substancji i związków chemicznych. Kotły ekologiczne powstały w wyniku licznych badań i prac specjalistów z dziedziny elektroniki, mechaniki i nie tylko. Kotły klasy 5 mają doskonałą konstrukcję, która pozwala im działać efektywnie i wydajnie pod względem energetycznym. Dodatkowo nie obciążają środowiska i produkują bardzo małą ilość spalin i zanieczyszczeń.

Kotły c.o. z klasą 5 narodziły się dzięki potrzebnie wynalezienia kotłów, które nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko oraz atmosferę. Za ich pomocą skutecznie można eliminować ryzyko wytwarzania trującego smogu w okresie zimowym.

Kotły klasy 5 – Moderator

Firma Moderator to jeden z największych sprzedawców kotłów ekologicznych w Polsce. Swoje urządzenia oferuje w rozsądnych, co do jakości cenach. Dba o środowisko i wytwarza kotły zgodne z ekologicznym podejściem oraz normami bezpieczeństwa. Do najpopularniejszych kotłów c.o. z klasą 5 od Moderatora zaliczymy:

  •       Kocioł Biomaster
  •       Kocioł Vento Bio Roto
  •       Kocioł Biomaster Roto

Kotły c.o. z klasą 5 to świetne urządzenia grzewcze, które powinny zastąpić stare piece w każdym domu. Mają one wiele zalet, dużo wyższą sprawność, wydajność i są przede wszystkim ekologiczne. Koszt urządzeń klasy 5 może nie należy do najtańszych, lecz podczas długoletniego użytkowania zwraca się i opłaca.

Kocioł automatyczny – Biomaster

Jednym z oferowanych kotłów c.o. klasy 5 przez Moderatora jest kocioł Biomaster. Dostępny jest w kilku wariantach mocy – 15, 23 i 30 kW. To nowoczesne i automatyczne urządzenie, które praktycznie nie wymaga pracy. Spełnia najbardziej rygorystyczne normy środowiska przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i  maksymalnego komfortu obsługi. Kocioł automatyczny Biomaster pochwalić się może posiadaniem certyfikatu 5 KLASY oraz ECODESIGN.

Kocioł klasy 5 Biomaster powstał, dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii oraz innowacyjnych rozwiązań. Posiada nowoczesny palnik, który został opracowany przez producenta – Moderator. Ma wbudowany podwójny system czyszczenia i dzięki niemu jest urządzeniem całkowicie zautomatyzowanym i dającym najwyższy komfort użytkowania.

Kocioł Biomaster możliwy jest do sterowania poprzez Internetowy System Sterowania Spalaniem i  Dystrybucją Ciepła. Takie rozwiązanie umożliwia kontrolę pracy urządzenia z każdego miejsca na świecie i o dowolnej porze. Przystosowany jest do spalania pelletu i nie potrzebuje wydzielenia dużej ilości miejsca na jego montaż. Odznacza się bardzo wysoką sprawnością – 93%, dzięki temu uznaje się go za jedno z najbardziej oszczędnych i ekonomicznych urządzeń grzewczych dostępnych na Polskim rynku.

Kocioł Vento Bio Roto

Kocioł Vento Bio Roto to kolejny przykład kotła c.o. z klasą 5, dostępny jest w kilku wariantach mocy 16, 20, 25, 32, 50 kW. Posiada dwa najważniejsze dla środowiska certyfikaty – 5 KLASY oraz ECODESIGN. Kocioł Vento Bio Roto jest bardzo przyjazny dla środowiska, znacząco ogranicza emisję szkodliwych substancji i związków chemicznych. Dodatkowo jest bardzo wydajny pod względem energetycznym, a zarazem mniej obciążająco dla środowiska.

Montaż kotła Vento Bio Roto jest bardzo łatwy, a jego przejrzysty system automatyczny gwarantuje przyjemność obsługi. Samodzielnie utrzymuje stałą temperaturę w kotle oraz dostarcza ilość paliw i powietrza. Można go regulować i kontrolować za pomocą podłączenia modułu internetowego ecoNET pozwalającego na zdalny dostęp do sterownika. Kotły c.o. z klasą 5 to urządzenia atrakcyjne pod względem estetycznym i ekologicznym, takim właśnie jest kocioł Vento Bio Roto.

Kocioł Biomaster Roto

Seria Biomaster Roto jest dostępna w mocy 16, 23 i 32 kW. Kotły Biomaster Roto spełniają wszystkie normy emisji spalin PN-EN 303-5:2012, posiadają certyfikaty 5 klasy i ECODESIGN. To urządzenie grzewcze, które jest doceniane równocześnie pod względem wydajności oraz ekologiczności. Odznacza się dwu modułową konstrukcją i jest urządzeniem ustawnym oraz kompaktowym. Kocioł Biomaster Roto posiada półautomatyczny system czyszczenia wymiennika oraz automatyczny system czyszczenia palnika, który ogranicza obsługę kotła do minimum. Kontrola urządzenia jest również wygodna i możliwa za pomocą systemu internetowego. Kotły c.o. z klasą 5 to na pewno niezawodny Biomaster Roto, który znacząco ogranicza wytwarzanie tlenku węgla, pyłów oraz gazowych zanieczyszczeń organicznych.

[Głosów:5    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here