Kolory pierścionków zaręczynowych

Niegdyś biżuterią wręczaną przy oświadczynach mógł być wyłącznie pierścionek zaręczynowy złoty. Czasy się jednak zmieniają. Mimo iż złoto wciąż uchodzi za bezapelacyjną klasę samą w sobie, warto też zainteresować się innymi kolorami, które dla niektórych kobiet – np. tych ceniących sobie styl nowoczesny – będą znacznie lepszą alternatywą.

Czy srebro jest nowym złotem?

A jak się okazuje, obecnie pierścionki zaręczynowe w kolorze srebrnym cieszą się dużo większym zainteresowaniem od tych tradycyjnie złotych. Na pewno spory wpływ miały na to zmiany, które zaszły w myśleniu kobiet na przełomie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku.

Współczesna kobieta chce być odrębną i silną jednostką. Pragnie pokazywać swoją niezależność i nie chce być utożsamiana z żadnymi stereotypowymi schematami. Srebro stało się symbolem tej zmiany. Pozwoliło na wykreowanie nowego wizerunku kobiety nowoczesnej.

Złota klasa

Współczesna symbolika jednoczona ze srebrem nie jest jednak w stanie całkowicie wykluczyć złota z rynku. Ten materiał zawsze był i zawsze będzie synonimem czystej klasy i piękna. Złoto nie przejmuje się trendami. Ono było, jest i będzie modne – nic tego nie zmieni.

Klasyczne żółte złoto jest na tyle uniwersalnym kolorem, że można je dowolnie zmieniać. W tym właśnie tkwi jego siła! Pierścionek zaręczynowy złoty, mimo iż w pierwszym odczuciu skojarzy się z elegancją, równie dobrze może zostać tak zaprojektowany, iż stanie się modnym współczesnym dodatkiem.

Białe złoto

Szukając jakiegoś półśrodka, na pewno warto spojrzeć na odcień białego złota. Dedykuje się je tym kobietom, które doceniają piękno klasyki, ale zarazem chciałyby ją lekko zmodernizować, by zgrabnie wpasować ją w nowocześniejsze stylizacje.

Niewątpliwym atutem białego złota jest jego delikatny, subtelny wygląd. Ten odcień cudownie prezentuje się na kobiecych dłoniach. Pasuje każdej kobiecie.

Mieszanka złota i srebra

Ostatnia propozycja to taki mały zastrzyk ekstrawagancji. Mieszanka klasycznego złota i srebra, czyli opcja dla kobiet odważnych, które swoim stylem ubioru lubią podkreślać swoją zwariowaną osobowość.

Nowoczesne obrączki z tej grupy produktów tworzone są i ze złota, i ze srebra. Oba kruszce przeplatają się wzajemnie. Efekt końcowy to fantazyjna mieszanka dwóch zróżnicowanych barw, od której trudno oderwać wzrok.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here