donice na taras

Urządzanie tarasu zawsze musi być wykonane dokładnie i w sposób przemyślany. Musimy więc dobrze zastanowić się, jak ułożyć tam meble czy inne dekoracje. Kluczową funkcję spełniają również donice na taras. Musimy pamiętać, że doniczki należy dobierać, mając na względzie nie tylko ekspozycję na kierunek świata, ale również wielkość przestrzeni, jaką dysponujemy. W związku z tym koniecznie musimy wiedzieć, jak wybrać donice na taras. Które z nich okażą się najlepsze na nasz taras?

Jak wybrać donice na taras?

Nawet standardowe rośliny, które nie wyróżniają się niczym szczególnym, jeżeli zostaną umieszczone na tarasie w dużych, efektownych donicach, nabiorą niezwykłego wyrazu. Musimy jednak pamiętać, aby zarówno wszystkie doniczki, jak również osłonki na taras były utrzymane w takim samym stylu. Powinny być one do tego zachowane w podobnej kolorystyce, tak, aby na naszym tarasie nie panował „misz masz”. Musimy również pamiętać, że niewielkie rośliny będą zwracały uwagę, jeżeli postawimy je w dużych oraz małych donicach i umieścimy je na różnych wysokościach. Jeżeli zastanawiamy się, czy lepiej postawić na donice duże, czy też małe, warto zdecydować się na pierwszą opcję. W dużych donicach podczas zimy korzenie rzadko kiedy przemarzają, a latem są odporne na nadmierne wysuszenie. Jeżeli zobaczymy, że rośliny na naszym tarasie marnieją, to musimy sprawdzić, czy po prostu donica nie jest za mała. Jeśli decydujemy się na różne gatunki roślin to powinniśmy zachować w tym równowagę, poprzez wybranie doniczek czy też skrzyni utrzymanych w takiej samej stylistyce oraz barwie.

Doniczki na taras, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych

Kiedy wybieramy donice na taras, koniecznie musimy zwrócić uwagę zarówno na to, z jakiego materiału zostały one wykonane, jak również czy są one odporne na działanie deszczu, mrozu, słońca, czy są dosyć mocne, a zatem nie będziemy musieli się martwić, że zostaną przewrócone przez wiatr. Ponadto, musimy pamiętać o tym, że rośliny będą się rozrastać, a co za tym idzie – za jakiś czas będziemy musieli je przesadzić. Zatem wybierajmy doniczki dostosowane do tempa rozwoju oraz rozbudowy systemu korzeniowego. Obecnie na rynku znajdziemy donice bardzo wytrzymałe, którym niestraszne są żadne warunki atmosferyczne, a co za tym idzie, takimi doniczkami będziemy mogli cieszyć się wiele lat. Do takich doniczek zaliczyć można między innymi doniczki wykonane z włókna szklanego, tworzywa sztucznego z recyklingu czy też wykonane z polimerobetonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here