jak zrobić paznokcie żelowe

Piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Jednak nie każda z nas może zapuścić własne długie paznokcie i musimy posiłkować się dostępnymi (na szczęście) innymi metodami ich przedłużania. Na początek warto określić jaka metoda przedłużania będzie dla nas najlepsza, ale kluczem do każdej z metod jest odpowiednio przygotowana płytka naszych paznokci. Jeśli odpowiednio ją przygotujemy i „oporządzimy”, wróży nam to powodzenie i przede wszystkim trwałość całego zabiegu. Na początek musimy dokładnie powycinać nasze skórki. Możemy to zrobić radełkiem do ich usuwania, ale także frezarką jeśli takową posiadamy. W tym artykule dowiesz się o tym, jak zrobić paznokcie żelowe.

Przygotowanie paznokci do przedłużania

jak zrobić paznokcie żeloweNa początek musimy dokładnie powycinać nasze skórki. Możemy to zrobić radełkiem do ich usuwania, ale także frezarką jeśli takową posiadamy. Dla osób leniwych najlepsze są płyny do usuwania skórek dostępne w drogeriach za nie duże pieniądze i wykonają właściwie za nas całą pracę z tym związaną. Kolejny bardzo ważny czynnik wróżący nam powodzenie zabiegu to spiłowanie brzegów paznokci tak, aby były w miarę jednej długości i nie wystawały poza opuszek palca.vOstatni krok jaki musimy wykonać jeśli chodzi o przygotowanie naszej płytki jest dokładne zmatowienie paznokci. Możemy w tym celu wykorzystać delikatny pilnik bądź polerkę do paznokci.

Jak zrobić paznokcie żelowe?

Przygotowaną uprzednio płytkę należy przemyć wykorzystując wacik bezpyłowy (nie zostawia żadnych zanieczyszczeń i włosków takich jak chusteczka czy zwykły wacik) i cleaner. Jeśli nie posiadamy cleanera to możemy go zastąpić zwykłym zmywaczem do paznokci byle nie zawierał żadnych wspomagaczy nawilżających. Kolejny krok ma na celu odkwasić naszą płytkę i zwiększyć przyczepność nakładanego później żelu. W tym celu nakładamy na płytkę primer. Mamy do wyboru kwasowe i bez kwasowe. Pominięcie tego kroku może skutkować tym, że nasze paznokcie zapowietrzą się i odpadną w ciągu nawet jednego dnia. Po nałożeniu primera musimy odczekać kilka minut aż preparat nam bardzo dokładnie wyschnie. Najlepiej nie dotykajmy w tym czasie niczego co mogłoby skutkować przyklejeniem się do naszej płytki różnych zanieczyszczeń i wszystko będziemy musieli wykonywać od początku, a co za tym idzie zniweczymy naszą pracę.

Metody przedłużania paznokci

Kolejny krok to wybranie odpowiedniej metody. Możemy przedłużyć nasze paznokcie wykorzystując w tym celu tipsy, albo zrobić to samym żelem, który formujemy na szablonie. Jeśli zdecydujemy się, aby wykorzystać do przedłużania tipsy to jeszcze przed nałożeniem primera musimy je przykleić. Najpierw przykładamy do naszej płytki tipsy i dobieramy najbardziej pożądany rozmiar. Nie może być ani za mały ani za duży. Za duży spowoduje, że nasz paznokieć będzie wyglądał jak niezgrabna łopata, a za mały, że po nałożeniu kleju tips pójdzie jeszcze bardziej do góry co spotęguję za mały rozmiar. Kiedy tipsy mamy już dobrane, zaczynamy przyklejanie.

Musimy posłużyć się klejem do tipsów, który szybko schnie, ma odpowiednią konsystencję i zapewnia nam doskonałą przyczepność.Przyklejone tipsy przycinamy na odpowiednią długość gilotyną i piłujemy tipsa na pożądany kształt i długość. Polerujemy tipsa nie ostrym pilnikiem, aby plastikowa część byłą matowa i przemywamy całość cleanerem. Następnie na naszą płytkę nakładamy primer nie ruszając tipsa ( primer nałożony na plastikowego tipsa spowoduje zżółknięcie co nie będzie estetycznie wyglądać). Następne po wyschnięciu primera nakładamy warstwę żelu i wsadzamy do lampy w celu utwardzenia. Czas jaki jest wystarczający do utwardzenia poszczególnych preparatów podany jest w instrukcji danej lampy. Żelu nakładamy około 3 warstw z tym, że ostatnią polerujemy tak, aby spowodowała, że nasza płytka będzie gładka i równa. Następnie całość przemywamy cleanerem.

Przedłużanie paznokci żelem na formie

jak zrobić paznokcie żeloweKolejny sposób to przedłużanie paznokci żelem na formie. Tutaj nakładamy primer na naszą płytkę i czekamy aż wyschnie. Następnie bierzemy papierowe formy (szablony) i składając go według instrukcji wkładamy pod paznokieć. Świetnie jest kiedy czujemy opór i mamy pewność, że szablon jest dobrze przymocowany. Na szablon nakładamy żel tworząc szkielet paznokcia i utwardzamy. Później nakładamy kolejną warstwę żelu i po utwardzeniu możemy już ściągnąć formy. Musimy spiłować wszelkie nierówności z płytki i boków tworząc kształt taki jaki chcemy. Oczyszczamy cleanerem i wacikiem bezpyłowym, a następnie nakładamy ostatnią już warstwę żelu. Przemywamy tłustą warstwę i gotowe.

Paznokcie wykonane obiema metodami można później pomalować lakierem hybrydowym. Na rynku mamy setki wykończeń i kolorów do wyboru. Potrzebujemy w tym celu lampy, którą wcześniej używałyśmy, cleanera, a także bazy i topu. Kolejny produkt, który potrzebujemy to nasz lakier hybrydowy, który jest w kolorze jaki sobie wybrałyśmy. Jest to dobre rozwiązanie, bo dodatkowe warstwy utwardzone w lampie dają nam dodatkową ochronę dla wcześniej wykonanych paznokci żelowych i mamy pewność, że dłużej będziemy mogły się nimi cieszyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here