Jak zmienić hasło na Gmail?

Czasem zdarza się, że zapominasz hasła do swojej skrzynki pocztowej i teraz zastanawiasz się np. jak zmienić hasło na Gmail. Po prostu wszystkie Twoje urządzenia pamiętają hasło, albo tak rzadko zaglądasz na skrzynkę, że w końcu nie wiesz, co powinieneś wpisać. Możesz też usłyszeć o tym, że gdzieś znów był jakiś wyciek danych, więc na wszelki wypadek chcesz zmienić hasło. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Jak zmienić hasło na Gmail?

Jak zmienić hasło na Gmail?W pierwszym przypadku musisz skorzystać z opcji przypomnienia hasła, żeby potem wprowadzić nowe, które teraz już na pewno zapamiętasz. Przede wszystkim musisz wówczas podążać za wskazówkami serwisu. Opcje przypomnienia hasła wymagają zazwyczaj, żeby podać wprowadzony wcześniej przy zakładaniu konta pocztowego numer telefonu, na który zostanie przesłany SMS. Wtedy idzie jak z płatka. A co, jeśli nie podałeś żadnego numeru? Ani nawet adresu dodatkowej skrzynki pocztowej? Cóż, mądry Polak po szkodzie. Na przyszłość na pewno będziesz już o tym pamiętać. Ale nie wszystko jeszcze stracone!

W najgorszym wypadku, system będzie prosił Cię o podanie osób lub adresów e-mail, od których najczęściej otrzymywałeś lub do których najczęściej wysyłałeś wiadomości. Mogą to być ich nazwiska lub nazwy firm, czasem warto spróbować nawet pseudonimów. Możliwe jest też podanie tematów lub słów kluczowych, które często pojawiały się w Twojej korespondencji. W ten sposób system stara się rozpoznać, czy faktycznie ma do czynienia z osobą, do której należy dana skrzynka pocztowa. Pytań może być kilka, ale jest szansa, że w końcu się uda.

Dużo prościej jest, jeśli po prostu chcesz zmienić hasło, pamiętając jakie masz ustawione w tej chwili

Jeśli nie robiłeś tego wcześniej, to na samym początku możesz być nieco zdezorientowany. Logujesz się do Gmaila – ale gdzie tu są ustawienia? Załóżmy, że chcesz zmienić hasło wchodząc na skrzynkę z komputera. Otóż trzeba dostać się do ustawień swojego konta Google. W tym celu klikamy na kółko w prawym górnym rogu, to które zawiera Twoje zdjęcie lub inicjał i w które klikasz, aby się wylogować. Tam znajdziesz niebieski przycisk „Konto Google”. Na stronie, na która zostaniesz przeniesiony wybierz nagłówek „Logowanie się i zabezpieczenia”. Na niej z kolei zjedź trochę w dół, aż do nagłówka „Logowanie się w Google”, a pod nim znajdziesz ramkę „Hasło i metoda logowania”. Jeszcze zanim w nią klikniesz zobaczysz informację, kiedy nastąpiła ostatnia zmiana hasła. Po kliknięciu na nią Google poprosi Cię o wpisanie aktualnego hasła (na wypadek, gdyby ktoś po prostu usiłował zmienić Twoje hasło korzystając z tego, że akurat się nie wylogowałeś z jakiegoś urządzenia).

Po poprawnym podaniu hasła zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz wpisać nowe hasło. Musisz to zrobić dwukrotnie. Google poda, czy wpisywane przez Ciebie hasło uważa za wystarczająco mocne. Warto włączyć w hasło duże litery, cyfry i znaki specjalne, aby zwiększy jego siłę. Potem już tylko wystarczy potwierdzić i gotowe!

Dodatkowe funkcje Gmaila o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia!

Gmail posiada mnóstwo opcji, które sprawiają że korzystanie z tej poczty jest bardzo wygodne. Zazwyczaj jednak nie używamy nawet połowy z nich. Powodem najczęściej jest brak konieczności ich używania lub po prostu brak wiedzy. Poniżej przedstawimy kilka funkcji Gmaila o których być może nie wiedziałeś, a które mogą znacznie umilić codzienną pracę.

Dodatkowe funkcje Gmaila o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia!Gmail posiada wbudowany translator dzięki czemu szybko i łatwo możemy tłumaczyć wybrane maile na język polski. Jest to bardzo przydatna funkcja. Jeśli już odczytamy e-maila to mamy możliwość odpowiedzi korzystając z jednego z szablonów odpowiedzi. Jest to funkcja przydatna wtedy, gdy wysyłamy dużo podobnych do siebie maili i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jeśli pod głównym kontem Gmail mamy podpiętych kilka innych adresów, to pisząc maila możemy wykorzystać dowolne konto korzystając z opcji „Wyślij jako”. Ułatwia to organizacje naszych e-maili. W Gmail dostępna jest również funkcja włączenia powiadomień o nowych wiadomościach. Przypomnienia te będą się pojawiały z boku ekranu, tak samo jak w przypadku niektórych stron internetowych. Warto włączyć tę funkcję, jeśli chcemy być na bieżąco z wszystkimi wiadomościami i na bieżąco na nie odpowiadać.

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie to w każdej chwili możemy sprawdzić kto, z jakiego adresu i urządzenia korzystał z naszej poczty. Jeśli zauważymy tam podejrzaną aktywność możemy szybko zareagować zmieniając hasło dostępu. Bezpieczeństwo i prywatność to bardzo ważna rzecz, ponieważ an adres e-mail mogą być przesyłane bardzo poufne informacje a ich dostanie się w niepowołane ręce może na robić sporo kłopotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here