jak wysłać paczkę kurierem

Obecnie wysłanie paczki w obrębie kraju lub nawet za granicę nie stanowi większego problemu. Przesyłane są artykuły o różnej wadze i gabarytach, a wraz ze wzrostem konkurencji wśród firm kurierskich, okres oczekiwania na przesyłkę jest coraz krótszy.

Jak wysłać paczkę kurierem?

jak wysłać paczkę kurieremJak wysłać paczkę kurierem możemy dowiedzieć się między innymi poprzez zatelefonowanie bezpośrednio na infolinię danego przewoźnika, uzyskamy dokładne informacje jak przygotować paczkę, zmierzyć ją i gdzie przywieźć. Istnieje również możliwość zamówienia kuriera, który bezpośrednio odbierze od nas przesyłkę. Obecnie najczęściej stosowaną formą jest jednak wysyłka przez strony internetowe przewoźników. W dalszej części artykułu zostały przedstawiane etapy, jak wysłać paczkę kurierem, korzystając z portalu skupiającego większość firm przewozowych w Polsce.

Wybór firmy kurierskiej

Na początku musimy wybrać z której firmy przewozowej chcemy skorzystać, możemy dokonać tego na podstawie własnych doświadczeń bądź porad rodziny i znajomych. W przypadku przesyłek zagranicznych musimy zorientować się uprzednio czy wybrany przez nas przewoźnik obsługuje kraj adresata. Jeżeli mamy wybraną firmę kurierską, a wykorzystywany portal nie obsługuje jej oferty, musimy wówczas skorzystać bezpośrednio z jej strony internetowej i dowiedzieć się, jak wysłać paczkę kurierem.

Wypełnienie formularza danych

W formularzu musimy przede wszystkim zawrzeć informacje o nadawcy, czyli podać jego imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz adres, pod który przyjedzie kurier aby odebrać paczkę. W formularzy możemy wskazać również datę oraz zakres godzin, w którym oczekujemy przybycia firmy przewozowej. W następnych polach musimy uzupełnić dane odbiorcy, czyli imię, nazwisko i adres dostawy, obligatoryjnie możemy również wpisać numer telefonu i adres e-mail, aby móc umożliwić kontakt kuriera z nadawcą. Następnie zamieszczamy dane o przesyłce. Określamy czy jest to przesyłka standardowa, czyli zapakowana w karton, o kształcie prostopadłościanu, czy jest to przesyłka niestandardowa, do której zaliczamy sklejki z kilku kartonów, przesyłki owinięte streczem, opony i felgi niezapakowane w kartony, kartony oznaczone symbolami „góra-dół” lub „uwaga szkło”. Wprowadzamy również wymiary paczki, jej wagę oraz kraj dostarczenia. Ważne jest aby dokonać dokładnego pomiaru przesyłki, ponieważ przy dużych rozbieżnościach firma przewozowa obciąży nas dodatkowymi kosztami.

Opłacamy przesyłkę i wysyłamy zlecenie

Płatności dokonujemy poprzez przelew internetowy, a następnie otrzymujemy wygenerowany list przewozowy, który musimy przykleić na paczkę. Procedura jak wysłać paczkę kurierem jest oczywiście zależna od danej firmy przewozowej, a etapy przedstawione powyżej mogą się nieznacznie różnić. Niemniej wydaje się to jednak rozwiązaniem bardzo wygodnym. Nie musimy osobiście udawać się do siedziby firmy kurierskie, aby wysłać paczkę. Kurier przyjedzie do nas i ją zabierze. To bardzo ułatwia sprawę zwłaszcza osobom, które nadają sporą ilość paczek.

Prowadzenie sklepu internetowego – jak wysyłać paczki?

A sporą ilość paczek wysyłają choćby osoby prowadzące sklepy internetowe. Wówczas przy masowej ilości nadawanych paczek można liczyć na bardziej korzystne ceny. Warto dokładnie przyjrzeć się ofercie danej firmy kurierskiej. Istotna jest nie tylko ilość paczek, ale również częstotliwość odbiorów. Możliwe, ze firma będzie pobierać opłatę za każdy podjazd. Musimy dokładnie oszacować ile paczek będziemy nadawać i czy chcemy je nadawać codziennie, czy też może tylko w wybrane dni tygodnia. Oczywiście im więcej tych paczek będziemy wysyłać, tym cena będzie dla nas korzystniejsza. Możliwe, że przy jednej paczce dziennie, bardziej będzie się opłacało osobiście udać na urząd pocztowy i nadać paczkę, o ile pozwolą na to jej gabaryty.

Wysyłanie paczek przed świętami

jak wysłać paczkę kurieremKażdemu zależy na tym, aby jego paczka dotarła do adresata w wyznaczonym czasie. Jednak musisz sobie zdawać sprawę, że nie zawsze jest to możliwe. Firmy kurierskie co prawda gwarantują określony termin doręczenia paczki, jednak są sytuacje kiedy jest to wręcz niemożliwe. Weźmy pod uwagę choćby okres przedświąteczny. Wówczas mamy do czynienia ze znacznie zwiększoną ilością nadawanych paczek. Ma to związek oczywiście z kupowaniem prezentów w sklepach internetowych. Firmy kurierskie jakby się nie starały, to jednak co roku mają problem z rozładowaniem tego ruchu i terminowym doręczaniem paczek. Dlatego też jeśli chcesz, aby twoja paczka dotarła do adresata dotarła jeszcze przed świętami, musisz ją po prostu wcześniej wysłać. Nie możesz czekać z tym do ostatniej chwili. Warto więc mieć to na uwadze, aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here