Jak wybrać kalosze wędkarskie?

0
406

Nie ulega wątpliwości, że wędkarstwo to bardzo popularne hobby, zwłaszcza wśród panów. Mężczyźni lubią spędzać wolny czas, siedząc nad jeziorem czy też nad rzeką z wędką i łowić ryby, z których następnie będą mogli przyrządzić pyszny posiłek. Jednakże do wędkowania niezbędny jest odpowiedni ekwipunek, a ogromną rolę odgrywają tutaj zwłaszcza kalosze wędkarskie. Czym się kierować, jeżeli chcemy wybrać te najlepsze?

Dla kogo są kalosze wędkarskie?

Przede wszystkim, jeżeli zależy nam na tym, aby kupić najlepsze kalosze wędkarskie, to musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – kto w tych kaloszach właściwie będzie chodził? Inaczej bowiem skonstruowane są kalosze przeznaczone dla panów, a inaczej te dla pań oraz dzieci. Zazwyczaj kalosze męskie posiadają stonowaną kolorystykę i mają mało fantazyjne wzory. Tymczasem modele przeznaczone dla kobiet możemy spotkać już w wielu różnych ciekawych wzorach i kolorach. Na rynku znajdziemy między innymi kalosze w kolorze różowym, czerwonym, żółtym, niebieskim, granatowym bądź zielonym. Wybór jest praktyczne nieograniczony. Jedne mogą mieć różne zdobienia w postaci wzorów czy też zawieszek, a inne będą ich pozbawione.

Kluczowy jest wybór odpowiedniego modelu

Obecnie na rynku, jak już wspomniano powyżej, znajdziemy wiele różnorodnych modeli kaloszy, które przeznaczone są właśnie do wędkowania. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najpopularniejsze są standardowe gumiaki, gdzie cholewka sięga do kolan bądź też troszkę niżej, na przykład do połowy łydki. Tego typu kalosze wędkarskie zazwyczaj wykorzystywane są w miejscach, gdzie poziom wody jest dosyć wysoki, a co za tym idzie, jest duże ryzyko zmoczenia naszych spodni. Tym, co wyróżnia tego typu kalosze, jest bardzo solidna budowa. Mogą one występować zarówno w wersji nieocieplanej, jak i ocieplanej. Jeżeli chodzi o wersję ocieplaną, to kalosze te określa się jako gumofilce. Innym rodzajem kaloszy są tak zwane kalosze nabity. Są to swego rodzaju ochraniacze i nakładki, które po prostu zakładamy na nasze buty. Przydadzą się one, jeżeli pada delikatny deszcz.

Z jakiego materiału powinny być zrobione kalosze wędkarskie?

Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać najlepszej jakości kaloszy wędkarskie, to warto tutaj postawić na materiały o dużym stopniu nieprzemakalności. Dobrze sprawdzą się na przykład modele, które na wierzchu pokryte są PCV, a więc polichlorkiem winylu, z podszewką zaś z dzianiny poliestrowej, wyściółką włókninową wymienną oraz podeszwą z antypoślizgową warstwą PCV.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here