Jak walczyć z podrażnioną skórą w zimie? 4 sposoby, które mogą pomóc

Zima to wyjątkowo trudny czas dla naszej skóry. Mroźne powietrze, porywisty wiatr czy opady śniegu na zewnątrz oraz suche, ciepłe powietrze wewnątrz wystarczy, żeby stan skóry znacznie się pogorszył. Zbilansowana pielęgnacja w tym okresie jest szczególnie ważna i skóra odwdzięczy się nam pięknym wyglądem jeśli zatroszczymy się o nią bardziej.

Ważne, żeby o skórę zadbać podczas wieczornej i porannej pielęgnacji, skupiając się przede wszystkim na prawidłowym jej nawilżeniu. W tym celu warto zastosować kilka istotnych elementów pielęgnacji oraz niezbędnych produktów:

1. Prawidłowe oczyszczenie

Zimą warto zamienić pianki i żele do mycia twarzy, na kosmetyki o bardziej tłustej konsystencji, takie jak mleczka czy kremy. Również popularne żele pod prysznic warto zastąpić olejkami do kąpieli. Bezwglęnie nalezy ograniczyć uzycie mydła, które posiada właściwości wysuszające skórę.

2. Nawilżenie skóry

Bardzo ważnym etapem pielęgnacji jest nawilżenie skóry. W tym celu należy dopasować rodzaj produktu do części ciała. Tylko regularne nawilżanie całego ciała daje pozytywne efekty. W przypadku twarzy warto użyć kremu Vitella, który bardzo dobrze nawilża i odżywia podrażnioną skórę, nie tylko zimą. Do ciała polecane są wszelkiego rodzaju produkty o tłustej konsystencji, czyli masła oraz olejki. Szeroki asortyment tego typu produktów pozwala nie tylko dopasować go idealnie do skóry, ale również wybrać jego zapach.

3. Maseczki nawilżające

O skórę i jej nawilżenie należy dbać na każdym etapie pielęgnacji. Ważne jest regularne wykonywanie maseczek na twarz, czy to tych gotowych, zakupionych w drogerii, czy tych wykonanych w domu. Domowe maseczki mają przewagę, gdyż mamy realny wpływ na składniki, z których zostały wykonane. Do najpopularniejszych maseczek nawilżających, które możemy zrobić w domu należy ta z zielonego ogórka i jogurtu oraz z płatków owsianych i białka jajek. Poprawę kondycji skóry zauważyć można już po kilkukrotnym użyciu.

4. Odpowiednia pielęgnacja przed wyjściem

Każdorazowe wyjście z domu powinno być poprzedzone odpowiednią pielęgnacją. Podrażniona skóra wymaga szczególnej uwagi, dlatego należy pamiętać o ochronnym kremie, który nie zawiera w swoim składzie wody. Należy go nałożyć na twarz piętnaście minut przed wyjściem. Kolejny krok to krem do rąk. Ręce są szczególnie narażoną częścią ciała. Warto pamiętać nie tylko o pielęgnacji skóry dłoni specjalnymi kosmetykami, ale również o zakładaniu rękawiczek, wychodząc na zewnątrz. Zima to również czas, kiedy należy zwrócić uwagę na pielęgnację ust. Podrażnione i popękane wargi nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również powodują ból i dyskomfort. Inwestycja w dobry odżywczy balsam do ust w połączeniu z peelingiem z pewnością przyniesie zamierzony efekt.

Podrażniona skóra to efekt niewłaściwej pielęgnacji w połączeniu z działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Aby nie dopuścić do pogorszenia się stanu skóry, należy zadbać o jej właściwą i systematyczną pielęgnację. O wiele prościej nawilżać zdrową skórę, niż leczyć podrażnioną i z widocznymi zmianami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here