Jak urządzić sypialnię

Kiedy zaczynamy rozmyślać nad remontem, zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób będzie wyglądało nasze mieszkanie po jego zakończeniu. Wydaje się, że najgorszym pomieszczeniem do zmiany jest kuchnia i łazienka, bo to wiąże się z kuciem kafelek, ale salon, czy sypialnia też nie są łatwe do zmiany. Właśnie.

Jak urządzić sypialnię, aby była ona dla nas oazą spokoju, równowagi i ciszy?

To oczywiście zależy od metrażu naszego pokoju, ale nawet jeśli sypialnia jest malutka, zmieści się wygodne łóżko i komoda, wystarczy dobre rozplanowanie i odpowiedniej wielkości meble. Urządzać ją należy od dokładnego obliczenia metrażu tak, aby wiedzieć, jakie meble zakupić, aby nie okazały się za duże. Łóżko możemy kupić całe, ale można też poszukać ramy i do tego dobrać materac, ale tu też musimy trochę pospacerować po sklepowych wystawach, bo powinien być dopasowany pod nasz gust i standard.

Kolejny obowiązkowy zakup, to pościel i poduszki

Kolejny obowiązkowy zakup, to pościel i poduszkiKolor nie jest ważny, bo przecież są narzuty i poszewki, ale ważne, aby były z prawdziwego pierza bądź też takie, które zimą grzeją, a latem chłodzą. Jak najbardziej na miejscu są dekoracyjne poduszki, typu jasiek, mogą być na przykład w odcieniach delikatnej czerwieni, jeśli główny kolor naszego pokoju to szary. Obok łóżka – o ile mamy na to miejsce – powinny stać dwa małe stoliczki na lampkę i ewentualnie jakiś drobiazg. Żelazna zasada w przypadku urządzania sypialni to taka, że im mniej bibelotów, tym lepiej. Tak więc małe zdjęcie, świeczka jak najbardziej wskazana, ale dziesiątki zdjęć, czy stos książek psuje klimat sypialni. A co z pozostałymi meblami? Komoda powinna być w neutralnym kolorze, pamiętajmy, że sypialnia to wyciszanie się, więc pstrokate i zbyt kolorowe kolory nie powinny być w tym miejscu.

Czasem przed snem słuchamy muzyki, czytamy książkę, a kolory takie jak beż, delikatny szary pomogą nam się zrelaksować i przygotować do dobrego snu. Sypialnia nie może odbyć się bez dywanu, dzięki któremu pokój jest bardzo przytulny. Sam dywan nie powinien być szorstki, ale bardzo miękki. Jeśli chodzi o akcesoria, to tak jak wyżej wspomniałam, delikatnie i naprawdę niedużo. Warto poszukać jakiegoś ładnego obrazu na ścianę, na przykład piękny krajobraz, czy może nawet nasze autorskie dzieła. Można tez na komodę położyć pięknie pachnące świeczki i nie zapomnieć o kwiatach. Pamiętajmy, że sypialnia to bardzo intymne pomieszczenie i tylko od nas będzie zależeć, jak ją urządzimy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here